Prison Break: Sequel Replikleri

Efsane Dizi Prison Break Geri Döndü.

Özgün adı Prison Break olan Türkiye’de Büyük Kaçış ismi ile yayınlanan Amerikan yapımı aksiyon, macera dizisi Prison Break, hapishaneden kaçış konulu bir dizidir.

Paul Scheuring tarafından hikayesi ortaya atılan dizi dünya çapında büyük beğeni toplamış bir dizidir.

Prison Break dizisinin IMDB puanı 8,5’dir.

Lincoln Burrows, idam cezası almış bir mahkumdur. Lincoln Burrows’un kardeşi Michael Scofield bir banka soygunu suçu işleyip bilerek hapse girer. Michael Scofield’un hapse girme amacı abisini hapishaneden kurtarmaktır. Michael Scofield, hapishaneden kaçış planları yapması ve sonrasında gelişen olaylar konu edilmektedir.

Prison Break dizisi yayınlandığı dönemlerde büyük ilgi gören bir dizi olmuştur. Geniş bir hayran kitlesi olan Prison Break dizisinin ilk sezonu 2005 yılında yayımlanmıştır. Prison Break dizisi 4 sezon olarak 2009 yılına kadar yayınlanmıştır.

2009 yılında yayınlanan 4 sezonun ardından 5. sezon olarak 2017 yılında yine ekranlar dönen efsane dizilerden Prison Break dizisi büyük ilgi görmeye devam etmektedir.

Prison Break dizisinin beşinci sezonu özgün adı Prison Break: Sequel olarak Türkçe olarak da Büyük Kaçış 5. Sezon olarak yayınlanmıştır.

Prison Break: Sequel Dizisinin Yönetmeni Kimdir?

Prison Break: Sequel dizisinin yönetmenleri Nelson McCormick, Maja Vrvilo ve Guy Ferland’dır.

Prison Break: Sequel Dizisinin Senaristleri Kimlerdir, Senaryosu Kime Aittir?

Prison Break: Sequel dizisinin senaristleri Paul Scheuring ve Jennifer Desmond’dur.

Prison Break: Sequel Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Prison Break: Sequel dizisinin oyuncu kadrosunda; Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Rockmond Dunbar, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Mark Feuerstein, Marina Benedict, Christian Michael Cooper, Steve Mouzakis, Bobby Naderi, Amin El Gamal, Curtis Lum, Kunal Sharma, Akın Gazi, Numan Acar, Crystal Balint, Michael Benyaer, Karim Fahmy, Devin Mackenzie, Lee Majdoub, Faran Tahir, Chris Adams, Tony Ali, Mac Dodge, Victor Favrin, David Hardware, Shaz Mohsin, James Neate, T.J. Ramini, Leo Rano, Nigel Vonas, Billy Wickman, Waleed Zuaiter, Inbar Lavi, Paul Adelstein, Augustus Prew, Colin Corrigan, Deborah Finkel, Marci T. House, Nick Hunnings, Tarun Keram, Chelsea Mae Leung, Lisa MacFadden, Darby Steeves, Lucia Walters rol almıştır.

Prison Break: Sequel Dizisinin Karakterleri Kimlerdir?

Prison Break: Sequel dizisinde; Michael Scofield karakterini Wentworth Miller, Lincoln Burrows karakterini Dominic Purcell, Dr. Sara Tancredi karakterini Sarah Wayne Callies, Benjamin Miles Franklin ya da bilinen adı ile C-Note karakteriniRockmond Dunbar, Theodore Bagwell ya da bilinen lakabı ile T-Bag karakterini Robert Knepper, Fernando Sucre karakterini Amaury Nolasco, Jacob Anton Ness karakterini Mark Feuerstein, A&W karakterini Marina Benedict, Michael Scofield’un oğlu Mike Scofield karakterini Christian Michael Cooper, Van Gogh karakterini Steve Mouzakis, Mustapha karakterini Bobby Naderi, Cyclops karakterini Amin El Gamal, Henry Kishida  karakterini Curtis Lum, Sid karakterini Kunal Sharma, Omar karakterini Akın Gazi, Abu Ramal karakterini Numan Acar, Heather karakterini Crystal Balint, Zakat karakterini Michael Benyaer, Urchin karakterini Karim Fahmy, Andrew Nelson Thoreau karakterini Devin Mackenzie, Yasser karakterini Lee Majdoub, Jamil karakterini Faran Tahir, Saeed karakterini Shaz Mohsin, Luca karakterini Leo Rano, Sheba karakterini Inbar Lavi, Paul Kellerman karakterini Paul Adelstein, Whip karakterini Augustus Prew canlandırmıştır.

Prison Break: Sequel Dizisinin Konusu Nedir?

Aradan 7 yıl geçmiştir. T-Bag hapishaneden çıkarken kendisine bir mektup gelir. Mektupta Michael Scofield’un hapishanede çekilmiş bir fotoğrafı vardır. 4. Sezonda öldü bilinen Michael Scofield’un yaşadığına dair bir fotoğraf. T-Bag, Michael Scofield’un abisi Lincoln Burrows’a fotoğrafı gösterir fakat Lincoln Burrows, Theodore Bagwell’e ya da bilinen lakabı ile T-Bag’e inanmaz. Fakat Lincoln Burrows’un içine bir kuşku düşer. Lincoln Burrows, kardeşinden gönderilen mektupta şifreli olarak yazılmış Yemen’de bir hapishaneden bahsettiğini anlar. Kardeşinin mezarını kazar fakat mezarda elbiseler vardır. Bu durum karşısında Lincoln Burrows, Yemen’e gider.

Prison Break: Sequel dizisinin replikleri:

Özgürlüğün bir bedeli vardır.

Görünüşe göre kader bizi karşılıklı nefretimize rağmen yine birbirine bağlamayı uygun gördü.

Michael hiçbir zaman kimsenin yalakası olmadı. Kontrolde olan daima oydu. Daima.

Michael Scofield bir fırtına gibiydi. Güzel, korkutucu ve gizemliydi. Ve hiç yoktan hayatından biter ve bir o kadar da hızlı bir şekilde hayatından çıkardı.

3.75/5 (53)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.