Pepsis ve Tarantula-Erkan Özkaya

Erkan Özkaya’nın Romanları, Erkan Özkaya’nın Kitapları, Pepsis ve Tarantula Adlı Kitabının Yazarı Kimdir, Erkan Özkaya’nın Pepsis ve Tarantula Kitabını Oku, Erkan Özkaya’nın Pepsis ve Tarantula Kitabının Konusu, Erkan Özkaya’nın Pepsis ve Tarantula Kitabının Özeti, Erkan Özkaya’nın Pepsis ve Tarantula Kitabından Sözler, Erkan Özkaya’nın Pepsis ve Tarantula Kitabı Hakkında.

Kitabın konusu; Ercan Azizoğlu asliye ceza yargıcı olarak görev yapan hâkimdir, Ercan Azizoğlu, kendi halinde, kanunlardan da kaynaklansa da adil olmayan bir karar verdiğinde kâbus gören bir hâkimdir. Ancak yaşadığı ve kendi ölçüleriyle anlam veremediği bir dizi gizemli olaydan sonra dünyası alt üst olur. Elinizden bir an olsun bıkamayacağınız bir kitap ‘’ Pepsis ve Tarantula’’.

Tarantulanın ne olduğu biliyoruz. Fakat Pepsi nedir? Pepsis bir çeşit arı türüdür. Pepsis arısı dünyanın en tanınmış ve en zehirli hayvanlarından olan tarantula avcısıdır. Pepsis adı verilen dev yaban arısı, üremek için dünyanın en iri ve en zehirli örümceği olan tarantulayı kullanır.

Asliye ceza yargıcı olarak görev yapan hâkim Ercan Azizoğlu’nun oldukça ilginç hikâyesini anlatıldığı Erkan Özkaya’nın ilk kitabı olan ‘’ Pepsis ve Tarantula’’ adlı polisiye romandan alıntılar:

Yılın Hikâyesi! Elinizden düşürmeyeceksiniz!

Bir yargıç; bir Haşhaşin’e, bir suikastçiye dönüşebilir mi?

Ele geçirilen bir hakimin akıllara durgunluk veren hikayesi.

Ercan Azizoğlu; Asliye Ceza Hakimi

Firuz Amrabad; Üst düzey bir katil. Dünyanın en iyilerinden, belki de en iyisi. İranlı bir anneden ve İsrailli bir babadan doğmuş, ancak her iki kültürün en iyi yönleri temel alınarak yetiştirilmiş bir Fedai.

Ve ‘’Proje Pepsis ve Tarantula’’.

Pepsis adı verilen dev bir yaban arısı türü, üremek için dünyanın en iri ve en zehirli örümceği olan tarantulayı kullanır.

Yaban arısı tarantulayı bulduğunda başlayan savaşta tarantulanın en büyük silahı öldürücü zehridir ancak pepsis, tarantulanın zehrine karşı özel bir panzehirle korunmuştur ve örümceğin kuvvetli zehrinden etkilenmez. Sokma sırası arıya geldiğinde örümceği karnının sol üst tarafından sokar ve zehrini buraya boşaltır. Arının zehri, tarantulayı öldürmez ancak onu felç eder.Pepsis ve Tarantula Erkan ozkaya

Etrafı beton kadar sağlam, tarantulanın hareket edemeyeceği kadar dar olan ve önceden hazırlanan yuvaya taşınan tarantulanın karnında bir delik açan yaban arısı buraya tek bir yumurta bırakır. Birkaç gün içinde yumurtadan pepsisin yavrusu çıkar. Yumurtalar için gerekli ısı ve larvalar için besin hazırdır. Yavru değişim geçireceği koza dönemine kadar tarantulanın etini yiyerek beslenecek ve onun vücudu içinde korunacaktır.

3.91/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.