Payitaht Abdülhamid Replikleri

Osmanlı Devleti’nin Ünlü Padişahlarından Ulu Hakan II. Abdülhamid’in Hayatı Dizi Oldu.

Payitaht Abdülhamid dizisinde ulu Hakan II. Abdülhamid’in hayatı anlatılmaktadır.

II. Abdülhamid Kaç Yılında Doğdu, Kaç Yaşında Ne Zaman Vefat Etti.

21 Eylül 1842 tarihinde doğan II. Abdülhamid, 10 Şubat 1918 tarihinde 76 yaşında iken öldü.

II. Abdülhamid Osmanlı Devleti’nin Kaçıncı Padişahıdır?

İkinci Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahı ve 113. İslam halifesidir.

II. Abdülhamid Ne Zaman, Kaç Yılında Tahttan İndirildi?

31 Ağustos 1876 tarihinde padişah olan ve 27 Nisan 1909 tarihinde tahttan indirildi.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Hakkında Bilgiler.

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor.  Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği ”Payitaht Abdülhamid”,  II. Abdülhamid Han’ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler ”yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktaracak.

Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘’Ulu Hakan’’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı ve bu çerçevede hem dünyada hem de Osmanlı Devleti’nde yaşananlar dizide yer alıyor.

Görüntü Yönetmenliğini Filinta dizisinin muhteşem görüntülerine imza atan Sami Saydan üstlenirken, Uygulayıcı Yapımcılığını Özlem Taşpınar, Sanat Yönetmenliğini Yelkan İşkorkutan, Sanat Danışmanlığını Reza Hemmatirad, Kostüm Tasarımını Barış Karaca, Tarih Danışmanlığını Azmi Özcan, Konsept Danışmanlığını Selman Kayabaşı, Cast Direktörlüğünü Tuncay Altınoğlu, Kurgu Yönetmenliğini Kemalettin Osmanlı ve müziklerini Yıldıray Gürgen üstleniyor. Dizinin Post ve Mix’ini Üs Yapım üstlenirken, Efekt ve CGI’lara Digiflame imza atacak.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Payitaht Abdülhamid dizisinin çekimleri Kocaeli Seka Film Platolarında başladı. Çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul’da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit’te de dış çekimler yapılacak.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Yönetmeni Kimdir?

Payitaht Abdülhamid dizisinin yönetmenliğini Serdar Akar yapmıştır.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Senaristleri Kimlerdir, Senaryosu Kime Aittir?

Payitaht Abdülhamid dizisinin senaryosu Osman Bodur ve Uğur Uzunok’a aittir.

Payitaht Abdülhamit Dizisi Hangi Kanalda, Saat Kaçta, Ne Zaman, Hangi Gün Yayınlanıyor?

Payitaht Abdülhamid dizisi TRT 1 ekranlarında her Cuma günü saat: 20.00’de yayınlanıyor. Payitaht Abdülhamit dizisinin ilk bölümü 24 Şubat 2017 tarihinde yayınlanacak.

Payitaht Abdülhamid Dizisinde II. Abdülhamid’i Kim Canlandırıyor?

Payitaht Abdülhamid dizisinde Sultan Abdülhamid Han karakterini Bülent İnal canlandırıyor.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Payitaht Abdülhamid dizisinin oyuncu kadrosunda; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt gibi ünlü oyuncular rol almıştır.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Payitaht Abdülhamid dizisinde; II. Abdülhamid karakterini Bülent İnal, II. Abdülhamid’in eşi Bidar Kadın Efendi karakterini Özlem Conker, Kolağası Celal karakterini Umut Kurt, Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl karakterini Saygın Soysal canlandırmıştır.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Konusu Nedir?

Payitaht Abdülhamid dizisinde; Osmanlı Devleti’nin 34. Padişahı olan Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı anlatılmaktadır. 1896’da, Sultan Abdülhamid’in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan ‘’Payitaht Abdülhamid’’, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı’nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ”Yunan Harbi”ne yer verilecek.  1. Siyonist Kongre ile Sultan’dan istenen Filistin toprakları, Padişah’ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan’ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi.

Payitaht Abdülhamid dizisinden replikler:

Hiç kimsenin padişah olma ihtimali vermediği bir şehzadeyken talih saltanat yüzüğünü onun parmağına taktı.

Eğer Müslümanlara huzur yoksa Kraliçe de rahat uyuyamayacak.

Allah’ın bütün ayetleri üzerine yemin olsun ki! Toprağa girene kadar, zafere ulaşana kadar bu mücadele bizim için farzdır!

Bu devlet dört esas üzerinde ayakta durur. Hanedan-ı Osmani, Hükûmet-i Türkiye, Vilayet-i Harameyn, Payitaht-ı İstanbul.

Ya kurt olup çakalları kovacağız, ya koyun olup çürümeye mahkum olacağız!

3.98/5 (164)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.