Panzehir Replikleri

Panzehir; Mafyanın Tetikçisi Kadir Korkut’un Hikayesi.

Türk macera, mafya, aksiyon, suç filmi Panzehir, yeraltı dünyasının kapılarını açıyor.

İhanetin, suçun, aksiyonun, maceranın, aşkın, intikamın filmi Panzehir. Dünya çapında tanınan dövüş sporları ustası Emin Boztepe’nin başrol oynadığı filmde Emin Boztepe, Kadir Korkut karakteri ile adından söz ettirmiştir. Ayrıca filmin başrollerinde Türkiye’nin en ünlü isimlerinden Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın Mafya babası Kara Cemal rolü ile karşımıza çıkmıştır.

Yerli aksiyon, suç filmleri, mafya filmlerini sevenler kesinlikle Panzehir filmi izlemeli.

Panzehir filmi 9 Mayıs 2014 tarihinde vizyona girmiştir.

Panzehir Filminin Yönetmeni Kimdir?

Panzehir filminin yönetmenliğini Dağ 1 ve Dağ 2 filminin yönetmenliği yapan Türkiye’nin genç yönetmenlerinden Alper Çağlar yapmıştır.

Panzehir Filminin Senaryosu Kime Aittir, Senaristi Kimdir?

Panzehir filminin senaryosu filmini yönetmenliğini de yapan Alper Çağlar’a aittir.

Panzehir Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Panzehir filminin oyuncu kadrosunda; Cüneyt Arkın, Emin Boztepe, Christina Gottschalk, Tolga Akdoğan, Emir Benderlioğlu, Edoardo Costa, Florence Eugene, Kaan Urgancıoğlu, Levent Can, Hüseyin Özay, Murat Arkın rol almıştır.

Panzehir Filminin Karakterleri Kimlerdir, Kim Kimi Oynuyor?

Panzehir filminde; Mafya babası Kara Cemal karakterini Cüneyt Arkın, Mafyanın tetikçisi İblis Kadir Korkut karakterini Emin Boztepe, İblis Kadir’in sevgilisi Elsa Lund karakterini Christina Gottschalk, Polis Cem karakterini Tolga Akdoğan, Ferit karakterini Emir Benderlioğlu, İtalyan lakaplı Francesco Sasso karakterini Edoardo Costa, Maria Sasso karakterini Florence Eugene, Kaan Urgancıoğlu, Nazik Hayri karakterini Levent Can, Haymanalı Civan karakterini Hüseyin Özay, Kara Cemal’in gençliğini ise Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın oynamıştır.

Panzehir Filminin Konusu Nedir?

Mafya lideri Kara Cemal’in yanında 30 seneden fazladır tetikçilik yapan İblis lakabı ile bilinen Kadir Korkut artık mafyadan çıkıp sıradan bir hayat yaşamak istemektedir. Kadir Korkut, Kara Cemal’i babası gibi sever. Kadir Korkut’un mafyadan çıkması şerefine bir gece düzenlenir. Ünlü mafyaların katıldığı gece sonunda Kadir Korkut’un mafyadan ayrıldıktan sonra dokunulmaması can güvenliğinin sağlanması sözü alınır. Fakat olaylar hiç de göründüğü gibi değildir. Kadir Korkut’un babası gibi gördüğü Kara Cemal ve Kara Cemal’in oğlu Ferit’in başka planları vardır. Kadir Korkut’un mafyadan ayrılacağı gece Kadir Korkut’u ve mafyanın içine köstebek olarak giren polis Cem’i zehirlerler. Zehir 6 saat sonra öldürecek bir tür kimyasaldan yapılmıştır. Kara Cemal ve Kara Cemal’in oğlu Ferit, panzehir vermek için bir şart sunar. Şartı ise 6 saat içinde iki tane mafya liderinin öldürülmesidir. Ayrıca Kara Cemal’in oğlu Ferit, Kadir Korkut’un sevgilisi olan Elsa’yı da esir almıştır. Kadir için artık tek bir çare vardır iki mafya liderini öldürmek ve kendisine ihanet edenlerden de intikam almaktır. Kadir Korkut’un bu aksiyon dolu macerasında, yanında mafyanın köstebek olduğunu öğrenip zehirlediği polis Cem’de vardır. Bu ikilinin görevi yerine getirip panzehiri almaları için önünde sadece 6 saat vardır.

Panzehir filminden resimli sözler, en güzel replikler:

Canavarlar unutmaz, yaptıkları kötülüklerin, döktükleri kanın, tutmadıkları sözlerin ne kadar zaman geçerse geçsin asla unutmazlar. Ve canavarlar iyi saklanır milyonlarca masumum arasında. Şehrin d

Biz bu canavarlara tetikçi deriz.

Cehennem bazen dünyadadır. Sevdiklerinize yakındır. Uğruna kan ve ter döktüklerinizin bazen 40 sene sonra bunu anlarsınız.

Son kalemiz eski dostlarımızdı. Şimdi onları da mı harcıyoruz.

Bazen tetiği çekmemek kuvvettir.

Asla nefretinin seni kör etmesine müsaade etme.

Çocuk zeki, zehir gibi. Çabuk düşünüyor. Çözüm buluyor. Ama sabırsız. Gençliğin verdiği en büyük zaaf.

Seni sadece senden korkmayan biri öldürebilirdi.

Bu gece hepsinin son gecesi.

Biz kötüyüz Francesco, zehiriz.

Her şafakta dünya yenilenir. Sanki bir gün önce hiç bir şey olmamış gibi.

Bazen tatlı bir yalan acı gerçekten daha merhametlidir.

3.96/5 (27)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.