Osman İkinci Kitap Savaş-Beyazıt Akman

Beyazıt Akman‘ın Osmanlı Devleti’nin Anlatan Osman/Birinci Kitap: Aşk Kitabının Devamı Osman/İkinci Kitap: Savaş Çıktı.

Tarihi romanları tanıdığımız genç yazar Beyazıt Akman’ın Osman/Birinci Kitap: Aşk kitabının ikinci kitabı olan ve devam kitabı niteliğindeki Osman/İkinci Kitap: Savaş Epsilon Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı.

Epsilon Yayınları’ndan 2016 yılının Nisan ayında çıkan Beyazıt Akman‘ın Osman-İkinci Kitap: Savaş kitabı 536 sayfadan oluşmaktadır.

Beyazıt Akman‘ın Osman-İkinci Kitap: Savaş kitabından alıntılar:

Şövalye Mihal’in gözünden, Marko Polo’nun seyahatnamesinden ve Yunus Emre’nin kalp gözünden Osman.

Türk ve dünya edebiyatının en kapsamlı Osman Gazi çalışması.

Yeni kuruluş yılı olarak kabul edilen ve Osman Bey’in Doğu Roma İmparatorluğu ile savaşı 1302 Bafeus Muharebesi’nin ilk romanı.

Akademisyen-yazar Beyazıt Akman’ın merakla beklenen bu büyük epiğini iki kitap halinde yayınlıyoruz.Osman ikinci Kitap Savas Beyazit Akman

Birinci Kitap: Osman’ın çocukluğu, gençliği, Rabia ile tanışması, ona aşık oluşu. Şeyh Edebali’nin dergahında insan-ı kamil olma serüveni. Şövalyelerle ilk çarpışmalar, tekfurlarla ilk savaşlar, Haşhaşinler ile hesaplaşma ve büyük bir ihanet.

İkinci Kitap: Osman en büyük kabuslarıyla yüzleşiyor, zorlu bir birlik mücadelesi veriyor. Mihal kritik bir karar aşamasına geliyor ve Aşık Yunus’un yolu Osman’la son kez kesişiyor. 1302 Bafeus Muharebesi kitabın görkemli finalini oluşturuyor.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.