Oğuz Kağan Diriliş-Lokman Aydoğan

Lokman Aydoğan’ın Tarihi Kitapları, Oğuz Kağan Diriliş Kitabının Konusu, Lokman Aydoğan’ın Oğuz Kağan Diriliş Kitabının Özeti, Lokman Aydoğan’ın Oğuz Kağan Diriliş Kitabından Sözler, Lokman Aydoğan’ın Oğuz Kağan Diriliş Kitabı Hakkında.

Lokman Aydoğan’ın Oğuz Kağan Diriliş kitabı Bilge Kültür Sanat’tan çıktı.

Orta Asya Türk tarihi üzerine yazılmış güzel bir kitap.

Bilge Kültür Sanat tarafından piyasaya çıkan Lokman Aydoğan’ın Oğuz Kağan Diriliş kitabı 416 sayfadır.

Lokman Aydoğan’ın Oğuz Kağan Diriliş kitabından alıntılar:

Gördüğü düşler ne anlama geliyordu?

Teoman Bey’in oğlu Oğuz’un cevaplanmasını istediği tek soru buydu aslında. Ama bu sorunun cevabının başka sorularla birlikte geleceğini bilmiyordu.

Kadim Türk piramitlerini kimler, neden yapmıştı? Burada saklanan sır neydi? İyi ile kötünün, hak ile batılın arasındaki büyük savaşın perde arkasında kimler vardı? Büyük Tufan’dan önce Hz. Nuh’un oğlu Yafes tarafından dövülen kutlu kılıç, çağlar sonra Türk milletinin kaderini nasıl değiştirecekti? Türklere verilen görev neydi ve bu görevi yerine getirebilecekler miydi?

Kehanetlerin, ihanetlerin, babalar ile oğullar arasında yaşanan kıyasıya mücadelelerin sonucunda dünya yeniden şekillenmeye başlayacak, Tunghular, Yüeçiler ve Çinliler bozkırın yiğit çocuklarını yok etmeye çalışırken Oğuz töreyi yaymak için önce kendi kanından olanlara karşı savaşmak zorunda kalacaktı.

Destanlarımızın başkenti Ötüken’de başlayan macera yine Ötüken’de biterken siz de yeni bir çağın başlangıcına adım adım şahitlik edeceksiniz…

Tanrı’nın, devlet güneşini Türk burçlarından doğurmuş olduğunu ve Türklerin ülkesi üzerinde göklerin bütün dairelerini döndürmüş olduğunu gördüm. Tanrı onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı… Oguz Kagan Dirilis kitap Lokman AydoganDîvânü lügati’t-Türk

Allah’ın ‘Doğuda’ bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine başkaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır. Hadis (Dîvânü lügati’t-Türk)

Boyun eğmeyeceğiz…

Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak, çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaklardır. Çi-çi Yabgu

3.73/5 (30)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.