Nimet Erenler Gülkökü Kimdir

Nimet Erenler Gülkökü’nün Hayatı, Eserleri.

Nimet Erenler Gülkökü, Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde doğmuştur. Nimet Erenler Gülkökü ilk eğitimini Şaman gelenekleri olan babaannesinden almıştır. Yaşamı her zaman sorgulayan bir kişiliğe sahip olan Nimet Erenler Gülkökü, 2002 yılında bir Zen Ustası ile tanışması ile öğrenimi yönünden oldukça etkili olmuştur.

Nimet Erenler Gülkökü üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde almıştır.

Sosyoloji, felsefe, tarih, edebiyat, güzel sanatlar, arkaik dönem, felsefe, sanat, psikoloji, teoloji, sembolizm gibi alanlarla ilgilenmiştir.

Nimet Erenler Gülkökü 2010 yılında ilk kitabı Kur’an-ı Kerim’in Apocrypha’sı adlı ilk kitabını çıkarmıştır. Yazarın ilk kitabı büyük ilgi görmüştür.

Daha sonra ikinci kitabı İnsanlığın Apocrypha’sı adlı kitabını ise 2012 yılında çıkarmıştır. İkinci kitabı da ilk kitabı gibi büyük bir ilgi görmüştür.

Nimet Erenler Gülkökü üçüncü kitabı Bilinçteki Sıçramalar Ezoterizmde Rüyalar ve Boyutlar adlı eserini ise 2013 yılında çıkarmıştır. Bilinçteki Sıçramalar adlı kitabı da diğer iki kitabı kadar ilgi görmüştür.

Yazar Nimet Erenler Gülkökü’nün makaleleri, birçok yazılı ve görsel medyada yayımlanmaktadır. Nimet Erenler Gülkökü ayrıca televizyon, radyo programlarına konuk olarak katılmaktadır.

Nimet Erenler Gülkökü’nün İngilizce makaleleri The Wise adlı dergide yayımlanmaktadır.

nimet-erenler-gulkoku-kimdirNimet Erenler Gülkökü, American Association for Higher Education and Accreditation kısaca AAHEA kurumunda Kişilik Psikolojisi Eğitimi almıştır.

Nimet Erenler Gülkökü 10 yıldan beri Zen Eğitimi vermektedir.

Nimet Erenler Gülkökü’nün Kitapları:

Bilinçteki Sıçramalar

İnsanlığın Apocrypha’sı

Kur’an-ı Kerim’in Apocrypha’sı

3.83/5 (23)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.