Mustafa Kaya Size Bir Sır Vereceğim Kitap Özeti

Sırlarla Dolu Bir Kitap Okumaya Hazır Mısınız?

Size Bir Sır Vereceğim romanı kitabının daha önsözünde bu kitapta sırlar gizli diyerek okuyucu da merak uyandırmaya başlıyor.

Yazar Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim kitabı 11 seriden oluşan bir kitap. 11 serisinin ilk kitabı da Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabıdır. Fenomen Kitaplar etiket ile çıkmış olan Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim kitabı 248 sayfadan oluşan bir kitap. Kitabın sayfa sayısının çok olmaması ve kitabın kendini okutturması kitabın çok kısa sürede bitmesine neden oluyor.

Kitap Türkiye’de yayımlanır yayımlanmaz çok kısa sürede en çok satan kitaplar listesinde üst sıralarda yer aldı ve kitabın birçok baskısı yapıldı.

Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabından sonra devam niteliğinde ikinci kitap Hızır Dokunsun Dualarına kitabı çıkmış olsa da kitap daha çok dua ile ilgili bir kitap. Ara kitap niteliğinde bir kitap olmuş.

Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya romanı yazarın belirttiğine göre gerçek olaylardan kurgulanmış. Fakat romanda adı geçen kişiler, şirketler bazı nedenlerden dolayı değiştirilerek okuyucuya sunulmuş.

Yazarın okuyucudan tavsiye ise Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabının bir seferde anlaşılamamaya bilineceği ve tekrar tekrar okunması gereken bir kitap olduğu. Bu kitabı okuyanların bazen ilk okumasında, bazen birkaç kez okumasında bu sırları anlayabileceği yönünde yazarın görüşün mevcut.

Yazar Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabı hakkında bilgi verdikten sonra şimdi Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabının konusunu ve özetini paylaşmakta sıra.

Ayrıca web sitemizde Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabından en güzel alıntıları sözleri Size Bir Sır Vereceğim-Mustafa Kaya sayfasından okuyabilirsiniz. Kitaptan resimli kitap alıntıları Size Bir Sır Vereceğim-Resimli Kitap Alıntıları sayfasında sitemizde bulabilirsiniz.

Yazar Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabının yazarın kitabın başında belirttiği belki birkaç kez okumak isteyeceğiniz. Yazar Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya kitabının özetini okuyunca kitabı belki okumak istemeyebilir. Fakat bu tür kitaplara ilginiz varsa sitemizde yer alan özet kitabı anlatmaya tam olarak yetmemiş olabilir, kitabının özeti, konusu tam olarak ifade edememiş olabilir. Dediğimiz gibi bu tür kitapları seviyorsanız bu sizi kitabı satın alıp okumamaktan alıkoymasın.

Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya Kitabının Konusu Nedir?

Amerika’da yaşayan 5 gurbetçi gencin sohbetlerinden yola çıkarak başlayan. Bu beş arkadaşın sohbetine Hulusi Bey denen birisinin katılması ve birçok ilginç bilgiler veren konuşması sonrasında ise bu beş arkadaştan biri olan Tekin’in Hulusi Bey ile karşılaştıktan sonra Tekin’in büyük değişimini konu alıyor. Kitapta birçok enteresan bilgi yer almakta. Bazı bilgileri daha önce bir yerler de bir kitapta okumuş olabiliriz, duymuş olabiliriz ya da ilk defa duyabileceğim bilgiler yer almakta olabilir.

Mustafa Kaya’nın Size Bir Sır Vereceğim Çağrı: Umre Gecesi Sır Rüya Kitabının Özeti:

Vatan sevdalısı beş gurbetçinin sohbetlerinin sonradan sırlarla dolu sohbete dönüşmesi ile başlıyor hikaye.

Amerika’da yaşayan bu arkadaşlar anavatanları olan Türkiye’den çok uzakta Amerika’nın New York şehrinde bazı günler bir araya gelerek buluşurlar. Bu arkadaşların konuşmaları genellikle vatan aşkı ile yandıklarından Türkiye nasıl daha iyi bir ekonomiye sahip olabilir, ülke nasıl daha iyi kalkınabilir gibi konular üzerinedir. Fakat ara sıra da ilginç konular konuşulur. Bu ilginç konular genellikle Hulusi Bey adında bir adamın, bu arkadaşların buluştuğu mekana gelip sohbetlerine katılması ile olur.

Hulusi Bey gençlere ilginç bilgi vereceği zaman Size Bir Sır Vereceğim diye başlar. Hulusi Bey’in ne zaman ilginç bilgi vermeye başlamadan önce söylediği bu söz yani kitaba ismini veren sözdür. Hulusi Bey bu sırları hocasından öğrendiği ve Size Bir Sır Vereceğim diyerek anlatmaya başladığında kesinlikle soru sorulmaması ister.mustafa-kaya-size-bir-sir-verecegim-ozet

Hulusi Bey yaş olarak diğerlerinden yaşlıdır. Bu gençlerin bir de Tekin adında bir arkadaşı vardır ki Tekin böyle ilginç konulara meraklı bir adamdır. Tekin ile Hulusi Bey bir gün bu sohbetlerde beraber olunca sırlar yavaş yavaş daha da esrarengiz olmaya bazı sırların aydınlanmasına bazıların da sır olarak kalmasına devam eder. Okudukça elinizde bırakamayacağınız bu kitap okuduktan sonra ve okurken sizi düşünmeye sevk edecek türden bir kitap.

Rüyalar âleminin, gerçek alemin sırları olsun, Su’yun sırrı olsun, Ledün İlmi olsun, birçok ilginç bilgilerin sırların konuşulduğu bir kitap.

3.47/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.