Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay-Sevgi Başman

Muhammed Ali’nin Hayatını Anlatan Kitaplar, Muhammed Ali’nin Müslüman Olmadan Önceki İsmi Nedir, Cassius Marcellus Clay’ın Hayatı, Muhammed Ali’nin Hayatı, Muhammed Ali’nin Biyografisi, Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay Kitabının Yazarı Kimdir, Sevgi Başman’ın Kitapları, Muhammed Ali’nin Sözleri, Kelebek Gibi Uçar Arı Gibi Sokarım Sözleri, Cassius Marcellus Clay’ın Sözleri, Sevgi Başman’ın Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay Kitabından Sözler, Sevgi Başman’ın Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay Kitabının Konusu, Sevgi Başman’ın Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay Kitabının Özeti, Sevgi Başman’ın Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay Kitabı Hakkında.

Sevgi Başman’ın Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay kitabından alıntılar:

Şampiyonlar salonlardan çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde arzu, hayal ve amaç olan insanlardan çıkar… MUHAMMED ALİ (Cassius M. Clay)

Gerçek bir boks efsanesi olarak ringlere, bütün mazlumların, bütün ezilenlerin ve hor görülenlerin sevgilisi olarak veda etti. Sadece bir sporcu olarak değil, müthiş bir insan olarak da milyonlarca gence örnek oldu.

TELEVİZYONLARIN her şeyi siyah beyaz gösterdiği yıllardı. Gecenin bir vakti bir sürü evin ışığı aynı anda yanardı. Ramazan değil, sahur değil, peki ya bu ışıklar neden yanıyordu? Acaba uyku mu tutmuyordu insanları? Yok yok, mesele uyku problemi değildi. Türkiye’nin taaa kilometrelerce ötesinde, Amerika’da Muhammed Ali’nin maçı vardı. Muhammed Ali, sadece ringlerde yumruklarını konuşturan başarılı bir sporcu değildi.

‘Boks’ denilince herkesin aklına Muhammed Ali ismi gelirdi. Çünkü o “kelebek gibi uçar, arı gibi sokardı.’’Muhammed Ali Cassius Marcellus Clay

Yumrukları reytingleri tavana fırlatır, gazeteler, radyo ve televizyonlar günlerce onun olağanüstü başarısından bahsederdi.

Muhammed Ali’yi diğer sporculardan farklı kılan bir şey vardı. O bir zenciydi! Bir zenci için başarılı olmak ise mucize gibi bir şeydi.

O bütün siyahların hayallerini gerçeğe çeviren bir kahramandı.

3.6/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.