Morris Sözleri

Özgün adı Lucky Luke olan Türkiye’de Red Kit ismi ile bilenen dünyaca ünlü çizgi roman karakterinin yaratıcısı tam adı Maurice de Bevere olan Belçikalı çizer Morris’in sözleri.

Akılda zor kalan bir adım var. İnsanların aklına hemen yerleşen bir ad kullanmalıydım.-Morris takma adı ile ilgili olarak.

Çocukken Tenten’in ilk macerası olan Tenten Sovyetler’de adlı kitabı defalarca ve defalarca kopya ederdim. Sonra kendi bağımsız çizgi romanlarımı çizmeye başladım. Fakat tutkunu olduğum bu Tenten Sovyetler’de serüveni, meslek olarak çizgi romancılığı seçimimdeki en büyük etken oldu.

Ne öğrendiysem ya kendim, ya da beraber çalıştığım çizer arkadaşlardan öğrendim. Ne akademiye gittim ne de bir sanat okuluna. Alman işgali sırasında sürgüne yollanmaktan kurtulmak için, hiç ilgimi çekmediği halde hukuk fakültesine kaydoldum. Bir yıl süreyle hukuk tahsili yaparken, çizim işine de hiç ara vermedim. Yalnız Amerika seyahatim sırasında oturma iznimi uzatabilmek için bir sanat okulundaki illüstratör kursuna katıldım. Faydası da oldu, resim konusunda bu bir yıllık kurstan başka hiçbir okul eğitimi almadım.

3/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.