Melisandre Replikleri-Game of Thrones

George R. R. Martin‘in Efsane Haline Gelen Game of Thrones Serisi Romanından Televizyon Dizisi Olarak Uyarlanan Game of Thrones Dizisinin Kızıl Kadını Melisandre

Game of Thrones Dizisindeki Melisandre Karakteri Kimdir?

Melisandre, Doğudiyar’da bir köle olarak doğmuştur. Sihir, kehanet benzeri olağanüstü güçlere sahiptir. Özellikle boynundaki yakut kolye Melisandre ne zaman büyü yapsa parlar. Işık Tanrısı’na tapan Kızıl Rahibe’dir.

Melisandre; Ejderha Kayası Lordu Stannis Baratheon‘un bir nevi danışmanlığını yapmaktadır. Işık Tanrısı’na inanan Melisandre büyü yapma gibi özelliklere sahiptir. Işık Tanrısı Rahibesi Melisandre, Kırmızı Kadın, Kızıl Kadın gibi isimlere sahiptir.

Game of Thrones, Taht Oyunları Dizisinde Melisandre Karakterini Kim Oynuyor?

Taht oyunları dizisinde Melisandre karakterini Hollandalı tiyatro ve sinema oyuncusu Carice van Houten tarafından canlandırılmaktadır.

Carice Van Houten’in canlandırdığı Kızıl Kadın Melisandre karakteri Game of Thrones karakterleri arasında gizemli bir yere sahip.

Game of Thrones yani Taht Oyunları dizisinin karakterlerinden Kızıl Kadın Melisandre’nin repliklerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca Melisandre karakterini kim oynuyor diye merak ediyorsanız Melisandre rolünü canlandıran Carice Van Houten’in hayatını Carice Van Houten Kimdir başlığı altında web sitemizde bulabilirsiniz.

Işık Tanrısı Rahibesi Kızıl Saçlı Kadın Melisandre, Jon Snow‘u Diriltecek Mi?

2016 yılında yayımlanan Game of Thrones, Taht Oyunları dizisinin 6. sezonun en çok merak edilen olayı ise Kızıl Kadın Melisandre, Jon Snow‘u diriltecek mi!

Game of Thrones, Taht Oyunları dizisinde Carice Van Houten’in canlandırdığı Işık Tanrısı Rahibesi, Kızıl Kadın Melisandre’nin replikleri:

Melisandre: İnandığım her şey, alevlerde gördüğüm o büyük zafer hepsi yalanmış. Sen başından beri haklıymışsın. Tanrı benimle hiç konuşmamış.

İmge değil. Büyü değil. Sadece hayat.

Büyük bir armağan için büyük bir fedakarlık gerekir.

Korkunun kokusunu alıyorum.Melisandre Replikleri Game of Thrones

Gece karanlık ve dehşet dolu. Ama ateş hepsini yakıp kül eder.

Işığın Tanrısı, sana ışık saçıyor genç savaşçı.

Ateş ile gelen ölümün, en temiz ölüm olduğunu söyledim.

Zafere giden yolu alevler arasında gördüm.

Alevlerde görmüştüm onu. Kıştepesi’nde savaşıyordu.

2.95/5 (22)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.