Mehmet Ali Bulut Kimdir

Elfabe El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı, Can Boğazdan Çıkar, Ey Rabbim Dualarımı Kabul Eyle, Ruhun Deşifresi, Gizemli Sorular Kitaplarının Yazarı Mehmet Ali Bulut’un Hayatı:

Mehmet Ali Bulut 1954 yılında Gaziantep’in İslayihe ilçesine bağlı Kerküt köyünde doğdu.

Mehmet Ali Bulut ilköğretim ve lise eğitimini doğduğu şehir Gaziantep’te tamamlamıştır.

Lise eğitimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’ni kazanan Mehmet Ali Bulut üniversite eğitimini için İstanbul’a gitti. Mehmet Ali Bulut 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet Ali Bulut doktora tezini hazırlamak için üniversite okuduğu İstanbul Üniversitesi’nin Tarih bölümünde doktora tezi hazırlamaya başladı

Daha sonra gazetecilik hayatına başlayan Mehmet Ali Bulut, 1979 yılında Tercüman gazetesine girdi. Tercüman Gazetesi’nin haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Tercüman Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı.

Mehmet Ali Bulut, Tercüman Kütüphanesi’nin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı Gazeteci yazar Mehmet Ali Bulut birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasında ve hazırlanmasında katkıda bulunmuştur.

Tercüman gazetesinden sonra 1991 yılında Ortadoğu gazetesine haber koordinatörü olarak geçti. Ortadoğu gazetesinde yaklaşık 5 yıl süre köşe yazarı olarak görev yaptı.

Birçok gazetede görev almış olan Mehmet Ali Bulut’un Yeni Sayfa ve Önce Vatan gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı. Mehmet Ali Bulut 1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansı’na girdi.

Mehmet Ali Bulut 1997 yılında arkadaşları ile birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. Daha sonra 1999 yılında BRT televizyonda haber editörü ve program yapımcısı olarak çalıştı.

Mehmet Ali Bulut 2001 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Basın Danışmanlığı görevinde bulundu. Bu görevde yaklaşık 3 yıl görev yaptı.

Mehmet Ali Bulut 2007 Haziranında Bugün gazetesinde çalışmaya başladı. Mehmet Ali Bulut Yurt Haberler Müdürlüğü yaptı.

Mehmet Ali Bulut birçok televizyon programlarında yer almıştır.

Mehmet Ali Bulut, TRT 1 ekranlarından yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Pelin Çift ile Gündem Ötesi programına katılmıştır.

Mehmet Ali Bulut evli olup bir kız babasıdır.

Mehmet Ali Bulut’un Kitapları:

Elfabe El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı

Can Boğazdan Çıkar

Ey Rabbim Dualarımı Kabul Eyle Hayatımızı Kolaylaştıracak Dualar

Ruhun Deşifresi

Gizemli Sorular

Fardipli Sinha

Derviş ve Sinhamehmet ali bulut kimdir

Doğu Medeniyetinin Yeniden Yükselişi

Asya’nın Ayak Sesleri

Avrupa Birliği Nedir? Türkiye ve Avrupa Birliği İlişkileri

Sofra Başı Sağlık Sohbetleri

Örnekler Üzerinde Yorumlarıyla Rüya Tabirleri

3.89/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.