Marka Çocuk Yetiştirmek-Erdem Karagöz

Anne ve Babaların Okuması Gereken Bir Kitap.

Çocuklara nasıl davranılır, çocukları anlamak için neler yapılmalıdır, çocuk yetiştirmeye, eğitmeye dair bir kitap.

Erdem Karagöz’ün Marka Çocuk Yetiştirmek kitabı Altın Bilek Yayınları etiketi ile piyasaya çıkmıştır.

Altın Bilek Yayınları etiketi ile çıkan Erdem Karagöz’ün Marka Çocuk Yetiştirmek kitabı 173 sayfadır.

Parmaklarınızın arasında tuttuğunuz bir kitapla dünyanın kaderini değiştirebilirsiniz. Marka çocuk yetiştirmek sizin elinizde. Bir heykeltıraş olan anne ve baba olarak unutmayın, Mustafa Kemal, Einstein, Edison, Mozart da sizin gibi anne ve babaların çocuklarıydı.

İki kartal öyküsü arasında bir arınma ve değişim sizi bekliyor. Sadece çocuğunuz için değil, ülkeniz için de sizi bu sayfalara davet ediyoruz.

Bu kitapla iyi bir anne baba olma sözleşmesi, gerçek özgüven, odaklanma, affetme ve gerçek bir gelecek üretmenin püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz. Bir solukta okuyacağınıza ve dostlarınıza en güzel hediye olarak sunacağınıza eminiz.

Marka çocuklar yetiştirmek için bir rehber…

MARKA ÇOCUK

Erdem Karagöz’ün Marka Çocuk Yetiştirmek kitabından alıntılar:

Bir ulusu yönetmek 4 çocuğu eğitmekten kolaydır. W. Churchill

Sizlere iki kartal öyküsü arasında zevkle okuyacağınızı düşündüğüm bir kitap hazırladım. Bir solukta okumanızı ve içindeki yazılı bilgileri hayata geçirmenizi dilerim. Bu kitaptaki anekdotlar size içsel motivasyon sağlayacaktır. Kitap içindeki ailece kullanabileceğiniz egzersiz ve anlaşmaların yaşam kalitenize değer katacağını düşünüyorum. Kitabın yazılışındaki ana hedef Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında yani 2023’de bu ülkeyi yönetecek, marka olacak gençlerin anne ve babalarına çıktıkları onurlu yolda bir farkındalık sağlamaktır.

Çocuğunuz sizin için ne kadar değerli ve özelse bu ülke ve dünya içinde o kadar değerlidir. O nedenle kitabımızın adını Marka Çocuk Yetiştirmek olarak belirledik. Bu marka hepimizin. Markanın gelişimi için ihtiyacımız olan sabır, özgüven, arınma, odaklanma gibi değerleri birlikte paylaşacağız. Hedefimiz 2023 yılında çocuklarınızın ülke resmimizdeki yerini canlı tutmak. Sizin ellerinizle güçlü bir gelecek hazırlanacaktır. Bunun sorumluluğu ile çocuklarınıza ve kitaba sarılmanızı temenni ediyorum.

Size armağan edilmiş kutsal bir rolünüz var. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal donanımlarınız sayesinde bir evlilik yaptınız. Çocuğunuzun doğumu ile yeni bir unvan sahibi oldunuz. Adınızın başına anne*baba eklendi. Kartvizitinizde ki en önemli titri anne ve babalıktır. Sorumluluklarınız arttı. Sorumluluğunuz sadece çocuğunuzla, ailenizle ve çevrenizle sınırlı değil. Yetiştirdiğiniz çocukla ülkemize ve dünyaya karşı da sorumlusunuz. Çocuğunuz sizin markanız, soyadınız ve sizi temsil eden geleceğiniz. Kuşaklar boyu isminizin yaşamasını sağlayacak bir emanetiniz. Çocuğunuzu ne kadar zorluklarla büyüttüğünüzü, onun üstüne titrediğinizi biliyoruz. İnsana verilen en onurlu sorumluluk anne-baba olmaktır.

Şimdi bu bilinçle nasıl bir çocuk yetiştirmek istersiniz? Sadece geçmişten gelen bilgilerle mi? Yoksa her aşamasında profesyonellerden oluşan bir laboratuar ortamında mı? Hiçbiri şıkkını işaretlediğinizi görüyorum. Çocuğunuzu aile büyüklerinin geçmiş deneyimlerine saygı duyarak, uzman tavsiyelerini içeren bir sevgi ortamında büyütmek isteyeceğinizi biliyorum. Çünkü siz kendi kararınızla anne ve baba mesleğini yapmayı taahhüt ettiniz. Biliyorsunuz bunu çocuğunuz istemedi. O istediği için değil, siz istediğiniz için ailenize katıldı. Çocuğunuza öyle bir yaşam sunmalısınız ki iyi ki bu ailede dünyaya geldim diyebilsin. İçinde bulunduğunuz annelik-babalık mesleğinden istifa edemezsiniz, mesai kavramını unutun. 24 saat çalışacaksınız, sendika, grev, tatil hakkınız yok. Ömrünüzün sonuna kadar, torunlarınızın torunlarını da görseniz, çocuklarınız sizin gözünüzde hiç büyümeyecek. Çocuk olarak yaşayacaklar. Belki ergenlik döneminde elinizin altındaki çocuğunuz sizden uzaklaşacak, gözlerinizle okşamak için gece yatağında uyumasını bekleyeceksiniz. Minik bir bebekken kokusuna doyamadığınız yavrunuz yeni arkadaşlar edinecek. Olsun, bu zor ve onurlu görev için kitabın başında kendinizi kutlayın. Sevgili anne ve babalar, bu onurlu görevinizden dolayı ben de sizi tebrik ederek kartal öyküsüne geçmek istiyorum.

Kartallar, kanatları ve kuyrukları geniş, bacakları tüylü, iri, yırtıcı kuşlardır. 2-3 yılda ergenliğe ulaşırlar. Uçuşta sıkça dönerek yükselirler. Dağda ve ormanlarda yaşarlar. Kaya girintilerinde ve ağaçlarda yuva yaparlar. Kartalları sevin! Tek eşlidirler, hayatları boyunca eş değiştirmedikleri gibi her yıl aynı yuvayı kullanırlar. Yuvaları kolaylıkla ulaşılmayacak yerlerdedir. Kartallar, kuş türleri içinde en uzun yaşayanlardır. 70 yaşına kadar yaşarlar. Ancak 40 yaşında bir tercih yapmak zorundadırlar. 40 yaşına vardıklarında pençeleri sertleşir ve esnekliğini yitirir. Bu nedenle avını kolaylıkla yakalayamazlar. Gagası uzar, göğsüne doğru gelir. Kanatları yaşlanır ve tüyleri ağırlaşır. Artık uçması ve avını yakalaması güçleşmiştir. Kartal bir tercih yapmak zorundadır.  Ya ölümü seçecektir. Ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir. Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadardır. Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, uçmasına gerek olmayan bir yer bulduktan sonra gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar. En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Gagası tekrar çıkıp sertleştikten sonra o gagası ile tüm pençelerini yerinden çıkartır. Pençeler yeniden çıkınca bu kez de ağırlaşan, kartlaşmış tüylerini yolar atar. Bu 5 aylık zorlu süreç ona 20-30 yıllık YENİDEN DOĞUŞ uçuşu demektir. Kartal zaferin bedelini bilir. Kartal bu yaşam tercihi ile insanlara ders verir.  Burada almamız gereken üç ders vardır.marka-cocuk-yetistirmek-erdem-karagoz

1. Arınma; Kartal kayalıklarda sadece kendisiyle kalmış ve arınmıştır. Onu hedefine ulaşmaktan alıkoyacak olan her şey çok aşağılarda kalmıştır. 150 zor günün sonunda Yeniden Doğuş vardır.

2. Özgüven: Kartal ödeyeceği bedeli de, karşılığında alacağını da bilir. 150 acı dolu gün sonunda 2500 metreden avına saldıracak ve onu yakalayacaktır.

3. Odaklanma: Kartal bu zorlu sürecin her hangi bir aşamasında hedefinden ‘’asla vazgeçmez.’’ Kartal bilir bunun bir yaşam tercihi olduğunu. Bedelini ödemiş ve hak etmiştir. Şimdi kartalın öyküsünü çocuklarımızın yaşamına ve kendi yaşamımıza uyarlamaya var mısınız?

Arınma, özgüven ve odaklanma, bu kelimeleri sık duyarız, içlerini doldurmalı ve geleceğin marka çocuklarını donanımlı hale getirmeliyiz.

2.38/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.