Ledün İlmi-Kevser Yeşiltaş

Ledün İlmi İle İlgili Kitaplar Okumak İsteyenler Kevser Yeşiltaş’n Ledün İlmi Üzerine Yazmış Olduğu Ledün İlmi Kitabını Okuyabilir.

Kevser Yeşiltaş’ın Ledün İlmi kitabı ilk kez 2015 yılında yayımlanmıştır. Ledün İlmi nedir, Ledün İlminin sırrı nedir, Ledün İlmi hakkında birçok bilginin yer aldığı kitaptır.

Ledün İlmi yani İlm-i Ledünna hakkında birçok bilgilerin bulunduğu Kevser Yeşiltaş’ın Ledün İlmi kitabı Sınır Ötesi Yayınları etiketi ile okurların karşına çıktı.

Sınır Ötesi Yayınları tarafından yayımlanan Kevser Yeşiltaş’ın Ledün İlmi eserinin sayfa sayısı 200 sayfadır.

İslam Tasavvufu’na göre görünmez anlaşılmaz yani akıl ve beş duyu ile algılanamaz âleme gayb âlemi denir. Gayb, görülenin zıttıdır ve gayb görülenden üstündür. Eskiler buna “Ledün İlmi” ismini vermişlerdi. Şimdi ise ‘’Kendinde Öğretim’’ diyoruz. Bu içsel bâtıni bir yolculuktur. Bu yolculuğu yazarımız kitabında şöyle tanımlamıştır: ‘’Batında derin ol, derinleş ki, zahirde genişleyebilesin. Gayb âleminde derinleş ki, görüneninde yol alabilesin. Gizlinde derinleş ki, bedenindeki dünyadan, hakikat dünyasına doğabilesin. Ledün İlmi sende zuhur etsin, açığa çıksın, kendini meydana vursun. Yoksa zahirilikte boğulursun.’’Hayy’di… Konuşanın, konuştuğunu yazdıkları gibi, susanın sustuğu da kayıt altındadır. Esas susanların konuşmalarını duyma zamanı geldi. Kulak verelim. Hayy’di…

Gece gündüze, gündüz de geceye asla kavuşamaz, aralarında hep alaca karanlık vardır. Birinden diğerine geçebilmek, o “alacaya” uğramadan olmaz. Bu dünya için de insan için de öyledir. Gecenin karanlığından, kim, hemen gündüzün aydınlığına geçmiş ki? Bir adım daha at. Hayy’di…

Herkes kendi hazine sandığının üzerinde oturmakta. Ve kilidin anahtarı da, yine kendi eline verilmiştir. Eğer ki o kapakları açarsa, bir sağanak geliyor onlara, bu sağanak uyanışa sebeptir. Hazır mısın kendi hazinende neler var bir göz atmaya? Hayy’di…

Erbabı sensin. Esbabı benim. Sen bana Ayn’a, ben sana Ayn’a. Kanatların uçacak hâle geldi, onları Şems Güneşi’nde parlat ve hazırda tut. Yine bir ”Yeni”ye doğru uçacaksın. Gönül Dostluğu’na. Hayy’di.

Kevser Yeşiltaş’ın Ledün İlmi kitabından alıntılar:

Hayy manasına bir yolculuk eyledik ve ortaya bambaşka açılımlardan oluşan bir bilgi birikimi çıktı. Ledün İlmi, Gayb Dili, Tevhid İnancının ötesi ve Birlik Felsefesinin yenilenmiş açılımlarından oluşan bir kitap.

Kolaydır öneride bulunmak! Çaresini, yolunu göstermektir zor olan.

Önce Hallac-ı Mansur’dan başladık. Devamında Mevlana, Hacı Bektaş Veli, Muhyiddin İbn-i Arabi ve Yunus Emre kitaplarını bir bir kaleme aldık. Sırada Feridüddin Attar’ın felsefesi var.

Çünkü Aşk’ı, en iyi anlatandı Hallac ve onun Aşk’ını nasıl anlatabilirdim, kelimelere dökebilir tanımlayabilirdim?

Aşk’ı bulmuş, Hakk’a Eren nebi ve velilerimiz bize daima işaret ettiler kendi menzillerinden, mucizevi ”nasıl” sorusunun en güzel cevaplarını. Ve kendi ruhlarımızdaki yankılarımızı nasıl dinleyeceğimizin yolunu…

3.08/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.