La Sonsuzluk Hecesi-Nazan Bekiroğlu

La Sonsuzluk Hecesi Romanının Yazarı Kimdir, Nazan Bekiroğlu’nun La Sonsuzluk Hecesi Kitabını Oku, Nazan Bekiroğlu’nun La Sonsuzluk Hecesi Kitabından Sözler, Nazan Bekiroğlu’nun La Sonsuzluk Hecesi Kitabının Konusu, Nazan Bekiroğlu’nun La Sonsuzluk Hecesi Kitabının Özeti, Nazan Bekiroğlu’nun La Sonsuzluk Hecesi Kitabı Hakkında.

‘Nar Ağacı’, ‘Mimoza Sürgünü’, ‘Yusuf İle Züleyha‘, ‘Nun Masalları’ adlı kitapların yazarı olan Nazan Bekiroğlu’nun güzel bir kitabı daha sizlerle ‘La Sonsuzluk Hecesi’ ve bu güzel kitapta Nazan Bekiroğlu’nun birbirinden güzel sözlerini bulabilirsiniz. Nazan Bekiroğlu’nun ‘La Sonsuzluk Hecesi’ adlı kitabından alıntılar sizlerle:

Bir gün Sabâ Melikesi Belkıs’tan, Âdem’le Havva’nın hikâyesini anlamanın bütün bir insanlığın da hikâyesini anlamak manasına geldiğini öğrendim. İnsanın bütün halleri Âdem’de gizliydi ve bütün macera onun hikâyesinde özetlenmişti.

Bu cümleyi yıllarca içimde gezdirdim de bir türlü kalemi elime alamadım, anlatmaya kalkışamadım.

Ne zaman ki, kalmak için değil uğrayıp geçmek için kadem bastığımız, kök attığımız değil kısa bir gölge saldığımız şu dünyada bir cennet sürgünüyle yazgılandığımı anladım ve Kelimeler Kitabı-çift isimler sahifesinde, Âdem’le Havva’nın yanına bir de Habil’le Kabil’i ekledim. O zaman anladım anlatma zamanının geldiğini.

Bu kadar çok hayır, diyebilmek için ne kadar büyük bir evet, demiş olmak gerekirdi.

Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim.

Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim.

Seni anan beni de ansın. Seni hatırlayan beni hatırlamadan olmasın. Bir “ile” koy aramıza bizi birbirimize bağlasın.

Âdem’di bu, âdemoğulları bir parça ekmek uğruna onca cefa çekecek, bir parça ekmekle avunacaklardı.

Havva dünde kalsa da Âdem onu hep bugünmüş gibi bildi. Hiçbir şey giderek uzaklaşmadı. Hiç olmamış gibi olmadı. Artık zaman vardı ve Âdem’in istemediği kadar çoktu. Lakin Havva yoktu ve bir tek Havva’nın hasretinin üzerinden zaman geçmiyordu.

Sensiz olmuyor” diyen kalbe güvenilmez. Sensizliği denemiştir, bugün değilse yarın, mutlaka başaracaktır.La Sonsuzluk Hecesi nazan bekiroglu

Tepeden tırnağa çamursun Âdem ilk bakışta. Toprağın topraklığına batmış gibisin. Ama bu halinle kıymetlisin. Çünkü bu halini aşabilirsin. İşte o zaman melek değil ama melekler gibisin. Ve ey Âdem unutma, böyle bir tartıda melek gibi olmak melek olmaktan ağır çeker. Çünkü sen o iki şey arasında özgür irade, bilinçli seçimsin.

İçinde iyilik ve kötülüğü besleyip büyütecek yeteneğe aynı anda rastlayacaksın. Hataya da sevaba da aynı derecede ehliyetli olacaksın. Bir yanın yükselmeye çekecek seni bir yanın düştükçe düş diyecek. Zirvelerle çukurlar arasında gidip geleceksin.

2.75/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.