Kuruluşundan Günümüze İmam Hatip Liseleri-Ahmet Ünsür

İmam-Hatip Liseleri Kuruluşundan Günümüze; İmam Hatip Liseleri İle İlgili Yazılmış Güzel Bir Kaynak Kitap.

İmam-Hatip okulları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler, İmam-Hatip ortaokulu, liseleri hakkında birçok bilginin yer aldığı Dr. Ahmet Ünsür’ün büyük emekler sonucu ortaya koyduğu bu eserini mutlaka okumalı.

Türkiye’de İmam-Hatip ile ilgili yazılmış araştırma niteliğinde gösterilecek eserlerden biridir. Dr. Ahmet Ünsür’ün araştırmaları sonucu bu kaynak kitap niteliğindeki eser ortaya çıkmıştır.

Dr. Ahmet Ünsür’ün Kuruluşundan Günümüze İmam-Hatip Liseleri kitabı İmam Hatip Liseleri üzerine yazılmış kaynak kitap niteliğinde bir eser.

Dr. Ahmet Ünsür’ün Kuruluşundan Günümüze İmam-Hatip Liseleri kitabı 2005 yılında Ensar Neşriyat etiketi ile raflarda yerini almıştır.

Ensar Neşriyat tarafından yayımlanan Dr. Ahmet Ünsür’ün Kuruluşundan Günümüze İmam-Hatip Liseleri kitabı 342 sayfadan oluşmaktadır.

Dr. Ahmet Ünsür’ün Kuruluşundan Günümüze İmam-Hatip Liseleri kitabından alıntılar:

İmam-Hatip Liseleri, Türkiye’de sağlıklı din eğitiminin bir yansımasıdır. Bu okullar, toplumsal arz-talep dengesi çerçevesinde gelişimlerini devam ettirmişlerdir. İHL’lerin toplumu bütünleştirme noktasında gördüğü işlevlerini daha iyi yerine getirebilmesi için, sağduyu ile gerginliklere ve karşılıklara yol açmadan objektif olarak ele alınması, eksik ve aksayan yönlerinin giderilmesi gerekmektedir. İHL’ler üzerinde yürütülen tartışmalar, bu okullarının varlıkları ile ilgili değil de, verdiği eğitim-öğretimin nitelikleri noktasında olduğu taktirde son derece önemli bir açılım sağlanacaktır.

İmam-Hatip Liseleri ile ilgili tartışmalar aslında Türkiye de ciddi bir din eğitimi probleminin varlığını bize göstermektedir. Mevcut durum itibariyle Türkiye de yaşananların bir benzerini, dünyanın hiçbir ülkesinde görmek mümkün değildir. Çünkü Türkiye dışında, din eğitimi meselesi varlığı itibariyle değil, nasıl uygulanabildiği yönüyle ele alınmış ve sağlıklı çözümler üretilmiştir. Türkiye de yaşananlar ise, toplumsal taleplerin dikkate alınmadığı bir mecrada yürütülmektedir.imam hatip liseleri Ahmet unsur

Kişiler ve kurumlar, yaşanan gelişmelerle birlikte kendilerini geliştirir ve yenilerler. Bu yenilemede ortaya çıkan ihtiyaçlar ve talepler de dikkate alınmak durumundadır.

İHL’ler açıldığı ilk günden itibaren gelişimini sürdürerek talep ve ihtiyaçları karşılama noktasında ciddi bir işlev görmüştür ve görmeye de devam etmektedir. İHL’lerin bu işlevlerini daha iyi yerine getirebilmesi için, objektif ve talepleri karşılayacak şekilde yeniden ele alınması ve sorunlarının çözülmesi gerekmektedir.

2/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.