Korece 1-S. Göksel Türközü-Seongju Kim

Korece Öğrenmek İsteyenler İçin Güzel Bir Yabancı Dil Kitabı Olan Korece 1 Adlı Korece Öğrenim Kitabını Kaçırmamalı.

Korece nasıl öğrenebilirim, nasıl Korece konuşabilirim, Korece nasıl yazabilir ve okuyabilirim diyorsanız Türkçe konu anlatımı ile Dr. Seongju Kim ile S. Göksel Türközü’nün Korece 1 kitabını okuyabilirsiniz.

Dr. Seongju Kim ile S. Göksel Türközü’nün beraber hazırladığı yabancı dil olarak Korece öğrenmek isteyenler Korece adlı bu kitabı kesinlikle okumalı.

Korece öğrenmek için yararlı sayılacak bir kitap. Korece öğrenmeye yönelik Türkiye’de fazla Korece yabancı dil kitabı yok. Kaynak kitap olarak gösterilecek kitap sayısı çok fazla değil. Kitap sadece Korece yazmayı değil kitabın en önemli özelliklerinden biri de konuşma Korece’sini öğretiyor olmasıdır.

Dr. Seongju Kim ile S. Göksel Türközü’nün yoğun çalışmaları sonucu oluşturdukları Korece 1 kitabı Lotus Yayınları etiketi ile yayımlandı.

Lotus Yayınları tarafından yayımlanan Dr. Seongju Kim ile S. Göksel Türközü’nün Korece 1 kitabı 183 sayfadan oluşmaktadır.

Korece öğretmeyi amaç edinen bu kitaplarda kullanılan kelimeler, dilbilgisi kalıpları titizlikle seçildi. Günlük hayatta en çok kullanılan kelimeler ve cümlelerden oluşan bu kitaplarda, öğrenci, öğrendiği her kelimeyi pratikte kolayca kullanabilecektir.

Kitapların en önemli özelliği konuşma Korecesi öğretiyor olmasıdır. Öğrencilerin bol bol alıştırma yapabileceği bu kitapların bir başka özelliği de konuların, tabiri caizse bina usulü ile işleniyor olmasıdır. Yani işlenilen her konu bir sonraki konunun temeli, bir sonraki konu da bir öncekinin devamı niteliğindedir. Zincirleme olarak devam eden konular öğrencilerin motivasyonunu artırıp, seviye kazandıracaktır.

Dr. Seongju Kim ile S. Göksel Türközü’nün Korece 1 kitabından alıntılar:

Kore ile Türkiye’nin resmi ilişkilerinin 50. yılı arifesinde, üç ciltten oluşan Korece ders kitabını yayınlamamız çok heyecan verici. Türkiye’de 1989’dan beri gerçekleşmekte olan Korece eğitimde en fazla gereksinim duyulan ve hazırlanması kaçınılmaz olan, Türkçe açıklamalı bir ders kitabıydı.

Türkiye’de Kore diline olan ilgi her geçen gün artmakta. Bu, Türkiye’nin iki köklü üniversitesinde öğretilmesinden ve bu üniversitelerdeki öğrenci sayısının gittikçe artmasından anlaşılıyor. 2007 yılında gerçekleştirilecek olan ”Kore-Türkiye Dostluk Yılı Etkinlikleri” sayesinde Türk insanının Kore’ye olan ilgisi ve Kore insanının da Türkiye’ye olan ilgisinin daha da artacağına inanmaktayım.Korece 1 Goksel Turkozu Seongju Kim

Bu çalışmamızın amacı, Türkiye’de Korece eğitiminin başladığından bu yana ihtiyaç duyulan ders kitabı açığını gidererek Korece’yi öğrenmek isteyen bütün Türklere bu konuda yardımcı olabilmektir.

Korece’nin ünsüz ve ünlüleri ile Korece’nin alfabesi Hangıl

Çift ünsüzler Türkler için telaffuzu çok zor ünsüzlerdir.

2.63/5 (16)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.