Kolera Günlerinde Aşk-Gabriel Garcia Marquez

Kolera Günlerinde Aşk Filminin Konusu, Kolera Günlerinde Aşk Filminin Oyuncuları, Kitaplardan Uyarlanan Filmler, Romandan Uyarlanan Filmler, Gabriel Garcia Marquez’in Kitaplarından Uyarlanan Filmler, Gabriel Garcia Marquez’in Romanlarından Uyarlanan Filmler, Gabriel Garcia Marquez’in Filmleri, Kolera Günlerinde Aşk Filmi, Kolera Günlerinde Aşk Romanının Yazarı Kimdir, Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk Kitabını Oku, Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk Kitabından Alıntılar, Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk Kitabının Konusu, Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk Kitabının Özeti, Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk Kitabı Hakkında.Kolera Gunlerinde Ask filmi

Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez’in romanı olan ‘Kolera Günlerinde Aşk’ en iyi aşk romanlarındandır. Bu güzel roman ayrıca sinema da uyarlanmış ve filmin başrolünde Javier Bardem’ oynamıştır. Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk adlı bu unutulmaz romandan alıntılar:

Belleği olmayan, kendine kâğıttan bir bellek yapar.

Kaçınılmaz bir şeydi: Acıbadem kokusu ona mutsuz aşkların yazgısını anımsatırdı hep. Doktor Juvenal Urbino, yıllardır kendisi için önemini yitirmiş bir olayla ilgilenmek üzere koşup geldiği, hâlâ alaca ışığa gömülü odaya girdiği an ayrımına vardı bunun. Antilli göçmen, harp malulü, çocuk fotoğrafçısı, satrançta en yufka yürekli rakibi, bir altın siyanürüyle belleğin işkencelerinden kurtarmıştı kendini.

Ölü, çırılçıplak, kaskatı, çarpık, gözleri açık, gövdesi morarmış, bir gece öncekinden elli yıl daha yaşlı gibiydi. Gözbebekleri saydam, sakalıyla saçları sarımsı, karnında boydan boya sicimle dikilmiş eski bir yara izi vardı. Gövdesiyle kolları, koltuk değneği kullanmaktan, bir kürek mahkûmununki gibi gelişmişti, ama bacakları bir öksüzün bacakları gibiydi.

Hiçbir şey, ölümünden daha çok benzemez insana.

Zengin değilim, diyordu. Parası olan bir yoksulum ben; bunlar başka başka şeyler.

İnsanlar bir kere doğmazlar. Bu iş annelerinin onları doğurduğu gün bitmez. Fakat hayat yeniden ve yeniden onları kendilerini doğurmaya mecbur eder.Kolera Gunlerinde Ask Gabriel Garcia Marquez

Bu yaşamdan götüreceğim biricik hayal kırıklığı şu: Birçok cenazede şarkı söylediğim halde, kendi cenazemde söyleyemeyeceğim.

Ona güç bir yaşlı gibi değil, yaşlı bir çocuk gibi davranıyordu; bu aldanış ikisi için de Tanrı’nın bir lütfüydü, çünkü onları acıma duygusundan kurtarmıştı.

3.73/5 (15)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.