Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş-Şebnem Burcuoğlu

Kocan Kadar Konuş Devam Kitabı, Kocan Kadar Konuş İkinci Kitabı, Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş Kitabının Yazarı Kimdir, Şebnem Burcuoğlu’nun Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş Kitabını Oku, Şebnem Burcuoğlu’nun Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş Kitabından Sözler, Şebnem Burcuoğlu’nun Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş Kitabının Konusu, Şebnem Burcuoğlu’nun Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş Kitabı Hakkında.

Şebnem Burcuoğlu’nun Dex Kitap’tan çıkan Kocan Kadar Konuş kitabının devamı olan Kocan Kadar Konuş kitabının ikincisi Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş 252 sayfadan oluşmaktadır.

Şebnem Burcuoğlu’nun Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş kitabından alıntılar:

Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek! Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah’ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!”

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak olmadığını anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün.

Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak!

Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dâhili ve harici çok bedhahların olacak.

Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı!

Zamanı durduramayız, geriye alamayız. Çok küçüğüz onun karşısında. Bu yüzden hızlı düşünmemiz, hızlı karar vermemiz, hızlı seçmemiz, kırdıysak hızlı telafi etmemiz, istenmiyorsak hızlıca gitmemiz gerekir kendi iyiliğimiz için. Ne yazık ki zamanı oyalama lüksümüz yok.

Bir düğün hayalim hiçbir zaman olmadı ama sanırım bir yanım böyle bir düğün olmasından hep korktu. Hani derler ya “Bu hayatta ne istediğini bileceksin”, ben hep bu hayatta ne istemediğimi bildim. Malum, kafa tersten çalışıyor. Fakat ne istemediğini bilmek de seçenekleri aza indirgeyen, dolaylı yolda çözüme götüren bir şey.

Kafamdan geçenlerin binde birini söylediğim doğrudur. Genel eğilimim böyle. Düşüncelerimi tüm çıplaklığıyla söylesem bana çılgın diyebilirler. Gerçi çok da normal sayılmam.

Ne kadar abartırsan, gerçeklikten o kadar uzaklaşırsın.

Seni karşılıksız seven birilerinin olduğunu bilmek güzel bir duygu.

Gurur dediğimiz şey bazen o kadar yanlış yönlendiriyor ki bizi. Çıkmaz sokaklara itiveriyor.

O gülümseyince ben de gülümsüyorum çünkü bazı insanların gülümsemesi bulaşıcıdır.

İnsanlara alışmaya çalışmakla geçiyor ömür.kocan kadar konus 2 dirilis

Canlılar arasında sadece insanın gülebildiğini; somurttuğumuzda on sekiz, güldüğümüzde ise sadece üç kasımızı kullandığımızı; gülümsemek için on dört kalori, kaş çatmak için yetmiş iki kalori yaktığımızı ve çocuklar günde yaklaşık üç yüz kez gülerken, yetişkinlerin ise günde ortalama on yedi kez güldüğünü biliyor muydunuz?

İçimden geçeni özgürce yapmayı bıraktığım ve kendimi insanlara kapattığım yaş kaçtı, hatırlamıyorum. O yaşta özgürlüğü dışarıda değil, sadece kitaplarda aramaya başladım.

3/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.