Kocamın Kenarı-Didar Kantarcı Boğda

Gerçek Yaşamöykülerini Yer Aldığı Uzm. Psikolog Didar Kantarcı Boğda’nın Kocamın Kenarı Adlı Kitabını Kesinlikle Okumalısınız.

Pınar, Sibel, Reyhan, Didem ve daha ismini bilmediğimiz niceleri…

Bu kitapta, eşlerinden çeşitli şekillerde darbe yemiş ama bir şekilde ayakları üzerinde kalmayı başarmış güçlü kadınların gerçek yaşamöykülerini okuyacaksınız.

Tüm öyküler, çift terapileri ve aile danışmanlığı konularında uzman bir psikologun gerçek ses kayıtlarının deşifresinden derlenmiştir.

EY HATUN KİŞİLER… Sevgili hemcinslerim. Evet, bu kitap size yazıldı. Sizin için, sizin hikayelerinizle yazıldı. Yazılan hikayelerdeki güçlü kadınlar, aldıkları darbelerden yılmamış, bir çıkış yolu bulmak için tünellerin ucundan gelen ışığı takip etme cesareti göstermiş ve sonunda kazanmış kadınlardır.

Ne mi kazandılar? Kocalarını mı? Asla! Koca kazanılmaz, kazanmak için uğraşılmaz. Hayat arkadaşınız yolunuzda size eşlik edecekse eder zaten, gidecek adamı bağlasanız durmaz. Onlar kendilerini kazandılar. İtibarlarını, güvenlerini, hayata olan inançlarını kazandılar. Onlar özgüvenlerini yeniden buldular, üzerlerindeki ölü toprağını silkmek için kırmızı güllere, aşk mesajlarına değil kendilerine inandılar. Güçlerini keşfettiklerinde çarkın dişlilerini tersine döndürmeyi başardılar.

Didar Kantarcı Boğda’nın Kocamın Kenarı kitabından alıntılar:

Prenses hikayeleri hep kurtarılmayı bekleyen kızlarla doluydu.Prensleri gelip onları kurtardıktan sonra ”hep mutlu yaşamışlar” sözleri ile biten hikayeler bence aslında tam da bittikten sonra başlıyordu.

Hayata verdiklerimizle aldıklarımız eşittir genelde. Hayata ne mesaj fısıldarsa bilinçaltınız, onun aksisedasını duyar kulağınız.

Çocukların en büyük kalesi anneleridir çünkü anne yıkılırsa çocuk savaşın ortasında çırılçıplak ve savunmasız kalır… Bunu kendi annemden çok iyi öğrenmiştim.

Didar Kantarcı Boğda’nın Kocamın Kenarı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Kocamın Kenarı

Kitabın Yazarı: Didar Kantarcı Boğda

Yayınevi: Eksik Parça

Kitabın Türü: Psikoloji

Sayfa Sayısı: 128

İlk Baskı Yılı: 217

3.75/5 (108)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.