Kızıl Kardelen Güneşin Öptüğü Kız-Şeyma Demir

Wattpad‘ın En Çok Okunan Yazarlarından Şeyma Demir’in Kızıl Kardelen ile Kara Bey’in Aşklarını Anlattığı Romanı Kızıl Kardelen Güneşin Öptüğü Kız!

Şeyma Demir’in Kızıl Kardelen Güneşin Öptüğü Kız romanı kitap oldu.

Wattpad yazarlarından Şeyma Demir’in Kızıl Kardelen Güneşin Öptüğü Kız hikayesi Hayat Yayınları aracılığı ile raflarda yerini aldı.

Hayat Yayınları’ndan 2016 yılının Nisan ayında çıkan Şeyma Demir’in Kızıl Kardelen Güneşin Öptüğü Kız romanı 464 sayfadan oluşmaktadır.

Güneşin öptüğü kız denirdi ona ya da adına ithafen Kızıl Kardelen…

Çerkes Bey’inin lanetli diye anılan kızıydı o. Annesini doğduğu an öldüren bir Kardelen…

Bu kızdan hanım olurdu, savaşçı bile olurdu. Bu kız tek başına Kara Bey’le yolculuk yapabilecek, ona cevap verebilecek cesarete sahip tek insandı. Kara Bey, genç kızın sözlerini işitirken kalbine mızraklar saplandı. Kendini nasıl bu kadar çirkin görüyordu? Babası muhakkak onu erkeklerden saklamak için sarıp sarmalamıştı, halkı ise görülmemiş güzelliğini kıskanmıştı.

Atayurtları Kafkasya’dan Osmanlı İmparatorluğu’nun bağrına göç eden Çerkes kavminin beylerinden birinin asi, erkek kardeşlerinden bile daha savaşçı ruhlu kızı Kardelen; kendini çirkin ve lanetli görse de, babasının gözünde yüzü peçelerle saklayacak kadar güzeldi.

Babasını öldürdükleri için Çerkes kavmine nefret duyan, acımasız, gaddar ve hayatı sadece savaş meydanlarında geçmiş bir Osmanlı Yüzbaşısı olan Kara Bey de, Padişahın emriyle Çerkes Beyi’nin kızı Kardelen’i karısı yapmak zorunda kalacak, özürlü olduğu için peçe taktığına inandığı bu kızın maskesini düşürecekti.

Kızıl Kardelen ile Kara Bey’in zorluklarla dolu aşklarını okurken, aşkın aynı zamanda ölümcül bir savaş olduğunu bir kez daha hissedeceksiniz.

Şeyma Demir’in Kızıl Kardelen Güneşin Öptüğü Kız kitabından alıntılar:

Aşk onlar için ölümcül bir savaştı.

Güneşin öptüğü Kardelen, kusurlu bulduğu kusursuz güzelliğinin farkında olmayan, özgürlüğüne düşkün bir bey kızıydı.

Kızıl saçları ve çilli yüzüyle ovasında ki tüm kadınlardan farklı, açık mavi gözleriyle ise bu zamana kadar görülmemiş, büyülü bir güzelliğe sahipti.

Ancak onun bu görülmemiş güzelliğini kötüye yoran, onun lanetli olduğunu düşünen zihniyetler kızına düşkün babanın bir önlem almasına sebep oldu.

Kızının güzelliğinde n haberdar olan baba, genç kız büyüyüp serpilmeye başladığı an, saçlarını sarıklarla, yüzünü ise peçelerle saklamaya başlamıştı. Bu önlem genç kızın hayatını tamamen değiştirecek, onu efsanevi bir varlığa dönüşmüş Kara’nın pençelerine atacaktı.

Hiç kimseye boyun eğmeyen, güneşin öptüğü bir Çerkes kızı…

kizil kardelen seyma demirVe onu pençelerine alan, adı gibi karanlık; ömrü boyunca annesinden başka kadınla konuşmamış, ürkütücü denecek kadar iri bir Osmanlı askeri. Onları bekleyen uzun bir yol…

Kardelen, Kara’nın karanlığından heyecan duyarken, Kara kendine karşı gelebilecek kadar cesaretli bu tuhaf kızın gizeminde kaybolacak, onun çirkin yüzünü saklamak için taktığını düşündüğü peçeyi düşürecekti. Ama bilmediği bir şey vardı.

O peçe düştüğü an kendisi de genç kızın ufak ama güçlü pençesine düşecekti.

4.21/5 (73)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.