Kitap Bilgisi Testi

Kitap okumanın faydaları saymakla bitmez tükenmez. Kitap okuma alışkanlığı alışkanların en güzellerinden. İyi bir kitap, iyi bir arkadaş gibidir. Kitaplar bizlere yeni bilgiler sunar. Bilmediklerimizi öğretir bildiklerimizi ise pekiştirir. Bunun için devamlı kitap okuma bilgilerimizi taze tutmalıyız.

Tabi zaman geçtikçe okuduğumuz kitabın ismini ya da yazarını unuturuz. Ama zaman geçtikçe okuduğumuz kitabın ismini yazarı unutmamız normal, bizler de sizler için kitap bilgilerimizi, kitapların yazarlarını, kitapların isimlerini, kitap ile bilgilerin yer aldığı mini testler hazırladık

Mini testler, okuduğumuz bir şiir kitabını, bir romanı, bir makale, biyografi, kitap yazarını hatırlamamıza yardımcı olacaktır.

Kitap ile ilgili testleri çözerken hem eğleneceğiz, hem kitaplarla ilgili, yazarlarla ilgili bilgilerimizi yeniden gözden geçireceğiz ayrıca kitaplarla, romanlarla, şiirlerle, yazarlarla, kısacası edebiyat ile ilgili yeni yararlı bilgiler öğreneceğiz.

Edebiyata meraklı olanların, genel kültür bilgilerini ilerletmek isteyenler için birbirinden güzel soruların yer aldığı testlerimiz sizlere çok faydalı olacağına eminim.

Sitemizdeki testler, sadece genel kültür veya edebiyat bilgilerimiz geliştirmek için değil ayrıca Kpss’ye ya da Kpps tarzı sınavlara hazırlananlar için de çok faydalıdır.

Testleri çözerken öğrendiğimiz bilgiler belki çok yakın zamanda belki de çok ileriki zamanlarda inanın faydası olacak türden sorular içermektedir.

Belli mi olur, bir sınav da soru çözerken, bir yarışma programında burada çözdüğüm bir soru çıkar.

Testlerin daha faydalı bilgiler içermesi için her geçen gün geliştirilerek, günden güne yeni sorular, güncel bilgiler, kitaplarla ilgili, yazarlarla ilgili sınav niteliğinde sorular hazırlıyoruz.kitap-bilgi-testi-sorulari

Testimizi çözdükten sonra tekrar başa dönüp testimizi yeniden ücretsiz ve sınırsız bir şekilde çözebilirsiniz.

Çevrenizdeki insanlara sitemizin linkini gönderip ya da bu sayfayı sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıp onlarında edebiyat ile ilgili bu testleri çözmesine vesile olabilirsiniz. Edebiyatla ilgili çok güzel bilgilerin yer aldığı bu testlerdeki bilgileri arkadaşlarımıza, tanıdığımız öğrencilere, ailemizdeki bireylere kısacası bilgi sahibi olmak isteyen herkese gönderelim.

Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Kitap Bilginize Güveniyorsanız. Sınavımıza Başlayabiliriz!

Başarı Listesi: Kitap Bilgisi

Maksiumum 10 Puan
Posizyon İsim Buradan girildi Puan Sonuç
Tablo yükleniyor
Hiçbir uygun veri yok

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.