Kelebek Adası-Sarah Jio

Romanları Çok Satan Yazarlardan Sarah Jio’dan Yeni Kitabı Çıktı.

Amerikalı gazeteci ve yazar Sarah Jio’un Kelebek Adası romanı dünyada ilk kez Türk okurlarıyla buluştu. Sarah Jio’nun Kelebek Adası romanı ilk kez Türkçe olarak yayımlandı.

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesi olan yazar Sarah Jio’nun birçok eseri gibi Kelebek Adası eseri de büyük bir beğeni topladı. Kitap çıkar çıkmaz Sarah Jio’nun hayranları büyük bir ilgi gösterdi.

Sarah Jio’nun Kelebek Adası romanı Türkiye’de Pena Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı. Sarah Jio’nun Kelebek Adası romanı Pena Yayınları tarafından 2016 yılında yayımlandı.

Pena Yayınları tarafından yayımlanan Sarah Jio’nun Kelebek Adası kitabının Türkçe çevirisini F. Zeynep Öztürk yaptı. F. Zeynep Öztürk tarafından Türkçe çevirisi yapılan ve Pena Yayınları tarafından yayımlanan Sarah Jio’nun Kelebek Adası kitabının sayfa sayısı 288’dir.

Sarah Jio’nun Kelebek Adası Kitabına Yapılan Yorumlar:

Sarah Jio, beklenenin üzerinde bir kitapla karşımızda. Okurken, kıyıya ulaşmak isteyen bir yolcu gibisiniz, her zamanki gibi bütün kalbi çevreleyen bir aşk… Kitabı bitirdikten sonra etkisinden çıkamayacaksınız. Gördüğünüz her kelebek size ‘Kelebek Adası’nı hatırlatsın ve umudu hissettirsin. Berna Saray / SarahJioTurkey

Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, ‘’Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum,’’ diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar size bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gün doğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız…

Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.

Sarah Jio’nun Kelebek Adası kitabından alıntılar:

Dün gece rüyamda adayı gördüm. Dalgaların kıyıya vuruşunu dinledim, yanaklarıma dokunan ılık rüzgârı hissettim, plümerya çiçeklerinin havadaki yumuşak kokusunu duydum. Gray de oradaydı. Uçurumda beni bekliyordu. Samimi, mıknatıs gibi bakışları beni kendine çekiyordu.

Yalnız uyunmaktan nefret ediyorum. Geri dönmek istiyorum. Geri dönmek için her şeyi yaparım.kelebek-adasi-sarah-jio

Okyanus evimin hemen dibindeydi. Mutlu olmak gerekiyordu, biliyordum. Ama mutluluktan vazgeçeli uzun zaman olmuştu. En azından çoğu insanın hayatlarının sonbaharında sahip olmayı düşündüğü gibi bir mutluluğa sahip değildim. Boynumdaki akuamarin taşını tuttum. Bu taşın denizcilere şans getirmesi beklenirdi. Bu ironi ne zaman aklıma gelse gülümserdim.

Jeremy okyanusa baktı. Nazik biriydi ama sabırsızdı. Büyük bir hikaye kaleme almak istiyordu. Benim hikayemi. Ama hepsi, adayı bulmaya bağlıydı…

3.17/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.