Katran Karası-Güneş Demirel

Aşkın ve Dostluğun Harmanlandığı Güzel Bir Roman.

Güneş Demirel’in Katran Karası romanı etkileyici hikayesi, akıcı dili bir solukta okunacak kitaplardan. Aşk romanları sevenler Güneş Demirel’in Katran Karası romanını beğenecektir.

Güneş Demirel’in Katran Karası kitabı 2013 yılında Olimpos Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı. Olimpos Yayınları tarafından yayımlanan Güneş Demirel’in Katran Karası kitabı 432 sayfadan oluşmaktadır.

Katran karası gecelere yatar, ansızın açan pırıl pırıl güneşli sabahlara uyanır insan. Yağmur’un hayatına basit bir top darbesiyle giren Özgür, kalbi aşkla çarpan bir adamın bir kadının hayatına nasıl sürprizler taşıyabileceğinin kanıtı adeta. Can dostu Suna’nın güvenli limanına sığınmış, kendini ‘fazladan’ her türlü duyguya çok erken kapamış, gelecekten çok geçmişe bakarak yaşama yanılgısına kapılmış bir kadının adım adım yüzünü nasıl da aşka, sevgiye çevirebileceğini anlatan ‘böyle hayatlar da var’ dedirten bir roman…

Edebiyatın genç ve güçlü kalemi Güneş Demirel yine en sahici duygularımızla yüzleşmemiz için sayfalar dolu süren bir serüvene davet ediyor bizi…

Güneş Demirel’in Katran Karası kitabından alıntılar:

Katran karası gecelere yatar, ansızın açan pırıl pırıl güneşli sabahlara uyanır insan.

Kendi kendime gülecek kadar mutluydum.

Ben neredeyim, kimim, unutmam an meselesiydi… Kelimelerle tarif edemezdim, kalbim yerinden fırlayıp onun kalbini yakalayacaktı neredeyse… Sevmek ne garip şey… Alıp yüreğime bassam ya da öpsem doyar mıyım?

Toprağa uzanmış, gökyüzüne bakıyorum. Mavi göğün beyaz pamuk şekerleri gibi bulutlar, nasıl da net renkleri. Açık seçik ve sınırsızca mavi beyaz…

Hayatı koca bir bilmece olarak görenler için nefes aldığımız her dakika aslında bir sürprize kapı aralar. O sürprizler bazen neşe bazen hüzün getirir bize. Aşk da o sürprizlerden biridir.

İki beyaz bulutun arasından sızmaya çalışan güneşin ışıkları, gözlerimi kamaştırıyor. Gözlerimi güneşten kaçırıyor, kollarımı yana doğru açıyor ve gökyüzünü yeniden hayran hayran seyretmeye dalıyorum.

Vız gelirdi bana yasaklar. Kimse benim özgürlüğümü engelleyemedi. Ben ismim gibi özgürdüm sonuçta.

Aşk, dur durak tanımayan coşku kalbime çok yabancı. Sevdim ve kabullendim Özgür’ü, artık hücrem gibi benliğimde.katran-karasi-gunes-demirel

Bu arada benim adım Yağmur. Yetimhane kapısına bırakıldığım gün şiddetli bir yağmur varmış dışarıda. O yüzden adımı Yağmur koymuşlar.

Niye bu kadar uzun bu saçlar bilir misiniz? Yetimhanede hep kısa kesildi saçlarımız bitlenmesin diye.

Bazen düşünürüm, dünyanın nasıl bir adaleti var diye. Kimi bolluk içinde yüzer, kiminin bir lokma ekmeği yok. Sadece standartlar göz önünde tutulduğunda bile insan ah etmeden geçemiyor. Yine de bugünümüze şükür deyip kendimizi avutuyoruz.

2.33/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.