Kaşmir Yolu-Ayşen Zamanpur

Kaşmir Yolu Kitabının Yazarı Kimdir, Silk&Cashmere Firmasının CEO’su Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu Kitabının Konusu, Ayşen Zamanpur’un Hayatı, İş Hayatından Başarı Öyküleri, Ünlü Markanın Başarı Hikayesi, Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu Kitabının Özeti, Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu Kitabından Sözler, Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu Kitabını Oku, Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu Kitabı Hakkında.

Silk&Cashmere firmasının CEO’su Ayşen Zamanpur’un ”Bu benim ilk ve son romanım” dediği ilk ve son romanı Kaşmir Yolu Doğan Kitap tarafından 2012 yılında yayımlandı.

Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu kitabı; her insana hitap edecek tarzda güzel bir kitap olmasının yanında özellikle bir başarı öyküsü okumak isteyenler için, girişimciler için kaçırılmaması gereken bir kitap.

Ayşen Zamanpur Kaşmir Yolu kitabı ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor: ‘’Silk&Cashmere’in öyküsünü yani Kaşmir Yolu’nu anlatmak için,  sınırsız bir istek duydum yıllardır. Öylesine gerçek, o kadar keyifli, o kadar tutku dolu bir öykü ki, belki sadece bilimsel gerçeklere dayandırıp bir referans kitap yazabilecekken, üstelik eğitimini aldığım bir konu olduğu için bunu daha iyi yapabileceğimi bilirken, açıkçası, öylesi bir roman içime sinmedi. Hâlâ başkahramanlarından biri olduğum bu cânım öyküyü, şimdi pek çok konuşmamda yaptığım gibi, ‘Madde 1: Girişimciliğe giriş’, ‘Madde 2: Nasıl marka olunur?’, ‘Madde 3: Çin’de yatırım yapmanın zorlukları’ gibi sıralamak, benim ve tüm ekibimizin yaşadıklarını böylesine azımsamak, kategorize etmek, büyük haksızlık olur diye düşündüm. Kendime, markamıza emek veren herkese, saf kaşmire, saf ipeğe, hatta o güzel yumuşacık keçilerimize haksızlık yapmak istemedim. Gözümü kararttım.’’

Doğan Kitap’tan çıkan Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu kitabı 270 sayfadır.

Dünyayı fetheden kaşmirci!

Herald Tribune gazetesi onu tanımlarken bu sözleri kullanıyor. ‘’Projelendirilmiş bir tutku’’yu hayata geçiren, Silk&Cashmere’i. Tüm girişimci adaylarına örnek olacak bir markayı.

Yurt içinden ve dışında yirmiye yakın girişimcilik ve marka ödülünün sahibi, akademik çevrelerde defalarca vaka çalışması, dönem ödevi, mezuniyet tezi olan; iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları nezdinde, uluslararası konferans ve forumlarda 20 yıldır tartışılan bir marka Silk&Cashmere.

Türkiye’de doğan ve dünyanın 26 farklı ülkesinde, Londra’dan Paris’e birçok seçkin şehirde, 163 ayrı noktada yer alan küresel bir girişimcilik başarısı.

Ayşen Zamanpur’un Kaşmir Yolu kitabından alıntılar:

İç Moğolistan’dan dünyaya yayılan bir ”tutku” markasının yolculuğu.

Bu benim ilk ve son romanım. Kimileri buna bir ”yaşamöyküsü”de diyebilir pekala ya da ”anlatı” diye tanımlar. Ama siz nasıl görmek isterseniz… Ben roman dediğim için şaşırmayın yeter…

Roman deyince, kitap deyince, okumak yazmak deyince aklıma, orta ikinci sınıf geliyor. O yılın, benim yaşamımda çok önemli bir yeri var. Neye ne zaman başladığımı, inandığımı veya inanmadığımı, neyi ne zaman anladığımı, sevdiğimi anımsamaya çalışsam, o yıla ait bir anı geliyor aklıma. Acaba o yıl büyüdüğüm için mi en çok o yılı anımsıyor, o yıla anlamlar yüklüyorum, bilmiyorum.

Ben Tina dergisini seviyorum. Tommiks, Red Kit ve yeni çıkan karikatür dergileri çekiyor ilgimi… Özellikle Tina’nın her sayfasını defalarca, büyük bir zevkle okuyor, resimlerini tek tek çiziyorum.

En fazla Tom Sawyer, Pollyanna, Küçük Kadınlar, Küçük Erkekler ve gizli gizli Barbara Cartland’ları okumuşum.

Kasmir Yolu Aysen ZamanpurÇetin Altan’ın ‘’Taş”ından bölümler okuyor babam anneme bazen; arkadaşlarına, okuduklarından alıntılar yapıyor akşamları rakı sofralarında… Bir de Akbaba dergisi var hayatımda. Okumakla ilişkim işte bu kadar…

Bu kitabı neden yazmak istediğimi anlatmaya çalışırken de işte aklıma o günler ve o roman geliyor. Yaşadıklarımızın, Silk&Cashmere markasını yaratırken duyduğumuz heyecanın, 1992’den beri ipekle yatıp kaşmirle kalıyor olmamızın yanı sıra, orta ikinci sınıftaki o kızın, ilk ciddi kitabını okurken, pek çok şey anladığına ve sevdiğine ”şaşırarak” aldığı büyük keyfin de etkisi var bu kitabın yazılmasında.

4.15/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.