Kardeş Payı Replikleri

Kardeş Payı; Star Tv ekranlarında yayınlanan komedi dizisidir. NTC Medya’nın yapımcılığını yaptığı, yönetmenliği ise Selçuk Aydemir’in, senaryosunu Selçuk Aydemir, Çağlar Yurt, Murat Kaman, Emrah Kaman ve Onay Durgun’un üstlendiği, dizinin müziğini ise Aytekin Ataş’ın yapmıştır.

Kardeş Payı adlı dizide ‘’Çalgı Çengi’’, ‘’Düğün Dernek’’ adlı filmler ile ‘’İşler Güçler’’ adlı dizi ile tanınan Ahmet Kural ve Murat Cemcir, özellikle ‘’Behzat Ç.’’ adlı dizideki Eda rolüyle tanınan Seda Bakan, ‘’Kelime Oyunu’’ adlı yarışma programı ile tanınan Ali İhsan Varol, Şinasi Yurtsever, Ayşe Kökçü, Ali İhsan Varol, İpek Yaylacıoğlu, Berfu Öngören, Sadık Gürbüz, Ayhan Taş, Korhan Herduran ve Cemil Şahin gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Kardeş Payı Oyuncuları ve Karakterler: Dizide Ahmet Kural‘ın canlandırdığı karakter Metin Özdemir, Murat Cemcir‘in canlandırdığı karakter Ali Özdemir, Seda Bakan‘ın canlandırdığı karakter Feyyza Özdemir, Rıza Akın’ın canlandırdığı karakter Tahsin Özdemir, Şinasi Yurtsever‘in canlandırdığı karakter Hilmi Kazmıkçı, Cemil Şahin’in canlandırdığı karakter Kartal, Ayşe Kökçü’nün canlandırdığı karakter Hamiyet Özdemir, Ali İhsan Varol’un canlandırdığı karakter Yiğit, Korhan Herduran’ın canlandırdığı karakter Oğuzhan, İpek Yaylacıoğlu’nun canlandırdığı karakter Eda, Berfu Öngören’in canlandırdığı karakter Şükriye, Sadık Gürbüz’ün canlandırdığı karakter Şerif, Ayhan Taş‘ın canlandırdığı karakter ise Sezai‘dir.

Kardeş Payı Dizisinin Konusu: Metin, Ali, Feyyza ailesiyle yaşayan üç kardeştir. Metin ve Ali Özdemir kardeşler tesisatçılık, petrol ofisi işleten Feyyza ise evin geçimini sağlayan en küçük kardeştir.

Metin, Ali, Feyyza‘nın babası Tahsin Bey koyu Beşiktaş taraftarı olduğu için Beşiktaş’ın efsane oyuncuları Metin, Ali, Feyyaz’dan dolayı çocuklarına bu ismi vermek istemiş fakat üçüncü çocuğu kız olunca, kızının ismini çift y ile yazılan Feyyza ismini vermek zorunda kalmıştır.

İzleyiciler tarafından beğeni ile takip edilen Kardeş Payı adlı komedi dizisinde yer alan replikler:

Tahsin: Kız kaçırdım baba verim alamadım sevemedim bir türlü al bunu geri götür der onu bile anlarım yaa!
Ali: Böyle bir şey der mi yaa?
Tahsin: Ona bile kapım açık lan. Sizinki ondan daha kötü. Kefen paranı ver Tübitak’tan biriyle iddiaya gireceğiz diyorsunuz.

Metin: Ulan milletin babası sabahın köründe kalkar 4 rekât namaz… Hadi bizimkisi sünneti kılmasın 2 rekât namaz eda eder. Bizimkisi kim bilir neyin peşinde abi. Ya İsmail’in babası 30 gün teravihe gitmiş abi.
Ali: Adam kadrolu müezzin Metin.

Metin: Senin yarın yaşındaki adam Kuranın şifresini çözdü. Kendi ayrı saçı ayrı kanal kanal dolaşıyor. Sen hala babanın telefonunun şifresini çözemedin mi hmm! Yetersiz.

Oğuzhan: Ama şunu unutmayın benim şu anki aylık gelirim 100 lira. Giderimse sadece 98 lira 76 kuruş yani benim bu hayatta kaybedecek hiç bir şeyim yok.

Ali: Hem biliyosunuz çok zor şartlarda okudum.
Oğuzhan: Bana ne lan oğlum bana mı okudun?

Hilmi: Adam bu yaştan sonra verdi kendini dağa bayıra ya. İçten yanmalıymış demek. Ya spor yapacağına kahvene göz kulak ol. Uğraştırma bizi şu yaratıklarla.

Hilmi: Memur adamla poker oynarsan böyle olur işte risk sıfır.

Hilmi: Ebenizin örekesi pas pas pas pas pas. Barcelona orta sahası ile oynuyorum sanki pastan başım döndü. Bu ne layn.

Hilmi: Bu ne layn. Kolluk kuvvetinin de oyuncağını mı yapmışlar kağıt parayla mı çalışıyorsun sen?

Sezai: Turgut abi Google’a tık yaz. Bunu mu demek istiyon gardaş diyip işe yaramaz kelimesini çıkıyor. Evet, tıkla resimler de ara de bu ikisinin resmi çıkıyor yemin ederim. İnternet olsa gösterirdim valla.

Hamiyet: Bir kadın var başörtülü bilge biri. O sana nasihat verecek onun nasihatlerini dinle.

Hilmi: Olmaz lan öyle şey üç kanatlı pırlanta taşlarla örülü 15 gramlık yüzüğü yuttun mu Metinnn! Yutmadım de, elma kadardı lan o. Isır ısır bitirmezsin. Tüü senin bıyığına tüküreyim.

Sezai: Biz sırf mahalle kültürünü koruyalım diye cebimizde paramız olduğu halde gidip bakkala veresiye yazdıralım. Eşşek kadar adamlar burda her hafta toplanıp sırtımıza şu kutsal formayı geçirip 6’ya 6 halı saha maçı yapalım…

Feyyza: Alın şu yüz lirayı kaybolun.
Ali: Elliye fittik yüze bittik.

Metin: Abi biz bundan patent parası falan istersek bu bizi savcılığa verir.

4.04/5 (27)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.