Kara Güneş-Bahadır Yenişehirlioğlu

Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Kara Güneş Bir 15 Temmuz Romanı Adlı Kitabı Çıktı.

TRT ekranlarında yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Hüsnü karakterini canlandıran oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Kara Güneş romanı raflarda yerini aldı.

Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Kara Güneş kitabı Timaş Yayınları tarafından 2016 yılının Aralık ayında yayımlandı. Timaş Yayınları tarafından yayımlanan Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Kara Güneş kitabının sayfa sayısı 256 sayfadır.

Bahadır Yenişehirlioğlu, 15 Temmuz gecesinde yaşadığımız hain girişimi, bu ülkenin evlatlarını vatansız bırakmak isteyenleri, insanlarımızı bir var olma mücadelesinin eşiğine getiren büyük tuzağı romanlaştırdı.

Manisa’nın bir köyünde, aynı göğün altında uçurtma uçurmuş, çocukluğun en keyifli ve zor zamanlarını birlikte yaşamış iki arkadaş.

Biri arkasında kaya gibi sağlam duran bir baba ile şefkatli bir annenin evladı Ebubekir, diğeri dağılmış bir ailenin incinmiş çocuğu Kadir. Bir de köyün güzeller güzeli kızı Züleyha.

Hayatları köylerine gelen Hasan Öğretmen’den sonra asla eskisi gibi olmayacaktı.

Hasan Öğretmen’in öğrencilerinden bir ‘’altın nesil’’ oluşturmak uğruna onları iradelerinden, seçimlerinden, kişiliklerinden adım adım uzaklaştırıp kendilerine, değerlerine, ülkelerine yabancılaştırmasına karşı direnmek mümkün müydü?

Kara Güneş, aynı memleketin evladı iki arkadaştan birini darbeci, diğerini ihanete direnen bir kahraman kılan geceyi ve o geceye giden taşları döşeyen büyük oyunu anlatıyor.

Kara Güneş, darbeye, ihanete, aldatmaya ve aldatılmaya karşı onurlu bir direnişin romanı.

Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Kara Güneş kitabından alıntılar:

Kimi kaybolur, kimi bulur.

‘’Gökyüzünün rengi ne Kadir?’’

Kadir, Züleyha’nın gözlerinin içine bakarak,

‘’Siyah,’’ dedi.

‘’Peki sen, en son ne zaman gökyüzüne baktın?’’

3.89/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.