Javier Bardem Sözleri

Javier Bardem’in En Güzel Sözleri, Javier Bardem’in Mektubu, Javier Bardem’in Mektup Sözleri, Javier Bardem’in Filistin’e Destek Sözleri, Javier Bardem’in İsrail Hakkındaki Sözleri, Javier Bardem’in Özlü Sözleri, Javier Bardem’in Anlamlı Sözleri, Javier Bardem’in Sinema Hakkındaki Sözleri.

Orijinal adı Before Night Falls olan Türkçesi Karanlıktan Önce ve orijinal adı No Country for Old Men olan Türkçeye İhtiyarlara Yer Yok olarak çevrilen filmlerin dünyaca ünlü İspanyol oyuncusu Javier Bardem’in sözleri ve İsrail işgali altındaki Filistin-Gazze için yazdığı mektup:

Tanrıya değil, ama Al Pacino’ya inanırım.

Gay olsam, sırf kiliseye inat yarın gidip evlenirdim.

Javier Bardem’in İsrail’in Gazze Saldırısı Üzerine Yazdığı Mektup: Şu an Gazze’de yaşanan dehşetin karşısında mesafeli veya tarafsız durmanın hiçbir kabul edilebilir tarafı yok. Bu, hastane, ambulans ve terörist olduğu varsayılan çocukları da hedef alan, küçücük bir bölgeye suyu bile olmadan sıkıştırılmış çaresiz durumdaki bir halka karşı yürütülen bir işgal ve yok etme savaşı.

Bunu anlamak ve meşrulaştırmak imkânsız. Ve, Batılı ülkelerin böylesi bir soykırıma izin vermesi utanç verici. Yahudi halkının geçmişte yaşadığı bütün korkunç olaylar göz önünde bulundurulduğunda daha da gaddar ve akıl almaz hale gelen bu barbarlığı anlayamıyorum. ABD, AB ve İspanya’nın utanç verici tavrını sadece jeopolitik ittifaklar, iş dünyasının o ikiyüzlü maskesi, sözgelimi silah satışı açıklayabilir.

Bazılarının, her zamanki gibi, fikrimi açıklama hakkımı kişisel saldırılarla itibarsızlaştıracağını biliyorum. Bu nedenle, şu noktalara açıklık getirmek istiyorum:

Evet, oğlum bir Yahudi hastanesinde doğdu çünkü Yahudi olan çok yakın dostlarım var ve çünkü Yahudi olmak bu katliamı otomatik biçimde desteklediğiniz anlamına gelmiyor. Tıpkı İbrani olmanın Siyonist olduğunuz anlamına gelmediği, Filistinli olmanın sizi otomatikman bir Hamas teröristi yapmadığı gibi. Böyle düşünmek, Alman olmanın Nazi olmak anlamına geldiğini söylemek kadar absürt.

Evet, bu tür müdahalelere ve saldırganca siyasete karşı çıkan bir dizi Yahudi arkadaşımın ve tanıdığımın bulunduğu ABD’de çalışıyorum. O arkadaşlarımdan biri bana dün telefonda, “Çocukları öldürürken yaptığının kendini savunmak olduğunu söyleyemezsin” diyordu. Ve ABD’de, çelişen görüşlerimi tartıştığım başkaları da var.

Evet, ben Avrupalıyım ve sessizliği, mutlak utanmazlığıyla beni temsil ettiğini savunan Avrupa Birliği’nden utanıyorum.javier bardem sozleri

Evet, İspanya’da yaşıyorum, vergilerimi ödüyorum ve paramın, masum çocukları öldürerek zengin olan diğer ülkelerle birlikte silah endüstrisini ve bu barbarlığı destekleyen politikaların finanse edilmesi için kullanılmasını istemiyorum. Bu durum dehşet verici.

Öldürenlerin kalplerinde şefkat bulmalarını ve daha nefretle şiddet doğurmaktan başka işe yaramayan bu ölümcül zehirden arınmalarını ümit edebiliyorum sadece. Ve tek hayalleri barış ve birlikte yaşam olan İsrailli ve Filistinlilerin bir gün birlikte bir çözüm bulmalarını… Javier Bardem

3.43/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.