İyi Dilekler Ülkesi-Hamdi Koç

Hamdi Koç’un İyi Dilekler Ülkesi Romanından Sözler, Hamdi Koç’un İyi Dilekler Ülkesi Romanının Konusu, Hamdi Koç’un İyi Dilekler Ülkesi Romanının Özeti, Hamdi Koç’un İyi Dilekler Ülkesi Kitabından Sözler, Hamdi Koç’un İyi Dilekler Ülkesi Kitabı Hakkında.

Hamdi Koç’un İyi Dilekler Ülkesi kitabından alıntılar:

Hergün gazetesinin hayatımda ayrı bir yeri vardır. Beni ilk o gördü. Beni o yarattı bile diyebilirim. Bugün neysem, diye bilirim ki, bir ölçüde Hergün sayesindedir. Unutulup gitmeye mahkûm bir adamken bir seri katil, nihayet bir kötülük dehası olduğumu o fark etti; anlamaya, tanımaya ve tanıtmaya çalıştı beni; Nişantaşı’nın, Beşiktaş’ın, Yıldız’ın cereyanlı dar sokaklarında, dik yokuşlarında, soğuk ve yağmurlu gölgeliklerinde kurbanını bekleyen beni.

Gerçek, en büyük, en korkunç yalanımızdır.

Yara açan, yara kapatan şarkılar. İnsanların hüzünde mutluluk bulabildiği, o hüzünlü mutluluktan çıkan soylu bir dirençlilik içinde birbirlerine ve hayata sarıldıkları zamanlar.

Ruh hapsedilmiş, bir gurur ve telkin hücresine, sımsıkı. Ama şeklini bulmaya çalışıyor. Rahatsız, kıpırdanıp duruyor, olmak için. Gerginlik oradan.iyi dilekler ulkesi hamdi koc

Hayatım beni istediğim yere getirmedi, ama hayatımın hikayesi beni istediğim yere getirecek. Başarısızlığın böyle bir başarı, hayal kırıklığının böyle bir hayal değeri var.

Zaten sokak sayısız küçük oyunla insanın aklını çelip duruyordu; belki bütün hayat sokakta geçen bir rüyaydı ve hayatı geçirmenin tek yolu sokağa çıkmak ve yürümeye başlamaktı.

3/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.