İslam’ın Aynası Camiler-Roger Garaudy

İslam’ın Aynası Camiler Kitabının Yazarı Kimdir, Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler Kitabı Kaç Sayfadır, Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler Kitabının Konusu, Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler Kitabının Özeti, Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler Kitabından Sözler, Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler Kitabı Hakkında.

69 yaşında Müslüman olan Fransız düşünür ve yazar Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler kitabı Türk Edebiyat Vakfı Yayınları’ndan çıktı.

Türk Edebiyat Vakfı Yayınları tarafından yayımlanan Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler kitabının Türkçe çevirisini Cemal Aydın yapmıştır.

Cemal Aydın tarafından Türkçe çevirisi yapılan ve Türk Edebiyat Vakfı Yayınları’ndan çıkan Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler kitabı 264 sayfadır.

Roger Garaudy’nin İslam’ın Aynası Camiler kitabından alıntılar:

Dünya çapında ünlü felsefe ve estetik profesörü, Fransız Müslüman düşünür Roje Garodi (Roger Garaudy), bu eserinde üç kıtaya damgasını vuran İslâm sanat ve mimarisinin felsefî ve estetik açıdan son derece çarpıcı bir değerlendirmesini yapıyor. “Güzelliğin Dini İslâm” düşüncesinden yola çıkan yazar, “Allah güzeldir, güzelliği sever” hadisinin İslâm sanat ve mimarisinde nasıl somutlaştırıldığını en çarpıcı örnekleriyle gözler önüne seriyor.

islamin Aynasi Camiler kitap Roger Garaudyİslâm sanatı ve mimarisi konusunda hem dînî, hem tarihî, hem de felsefî ve estetik bilgilerle donanımlı bu eser, sahasında tek ve biricik olma özelliğine sahiptir.

Yazar, evvelki dönemlerin ihtişamını gözler önüne sermekle yetinmiyor, Müslümanların Batı’yı ve geçmişi taklitten kurtularak yeni bir silkiniş ve yeni bir dirilişle İslâm’ı yaşamaya başladıkları an, eskiden olduğu gibi, yine muhteşem sanat ve mimari eserler ortaya koyabileceklerini de müjdeliyor.

3.45/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.