Iron Man 1 Replikleri-Demir Adam 1 Replikleri

Amerikalı Çizgi Roman Yayımcısı Marvel Comics’in Hayat Verdiği Iron Man Filminin Konusu, Oyuncuları, Replikleri.

Iron Man ya da Türkçe ismi ile Demir Adam adlı süper kahraman ilk kez Marvel Comics tarafından Mart 1963 yılının Mart ayında adı duyuruldu.

Marvel Comics’in çizgi kahraman karakteri Iron Man 2008 yılında sinemaya uyarlandı.

2008 yılında gösterime giren Iron Man 1 filminin devam filmleri olarak; 2010 yılında Iron Man 2 filmi gösterime girdi. 2013 yılında Iron Man 3 gösterimi girdi.

Iron Man-Demir Adam Filminin Yönetmeni Kimdir?

Demir Adam 1 filminin yönetmenliğini Amerikalı yönetmen, senarist, ses aktörü ve komedyen Jon Favreau yapmıştır. Ayrıca Demir Adam 1 filminde Hogan karakterini canlandırmıştır.

Iron Man-Demir Adam Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Demir Adam 1 filminin vizyon tarihi 2 Mayıs 2008’dir.

Iron Man-Demir Adam Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Demir Adam 1 filminin oyuncu kadrosunda; Robert Downey Jr., Terrence Howard, Jeff Bridges, Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb, Shaun Toub, Faran Tahir, Clark Gregg, Bill Smitrovich, Sayed Badreya, Jon Favreau, Peter Billingsley, Tim Guinee rol almıştır.

Iron Man-Demir Adam Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Demir Adam 1 filminde; Tony Stark ya da süper kahraman adı ile Iron Man veya Türkçe adı ile Demir Adam karakterini Robert Downey Jr., Terrence Howard karakterini Terrence Howard, Obadiah Stane karakterini Jeff Bridges, Pepper Potts karakterini Gwyneth Paltrow, Christine Everhart karakterini Leslie Bibb, Yinsen karakterini Shaun Toub, Raza karakterini Faran Tahir, Ajan Coulson karakterini Clark Gregg, General Gabriel karakterini Bill Smitrovich, Abu Bakaar karakterini Sayed Badreya, Hogan karakterini filmin yönetmenliğini de yapmış olan Jon Favreau, William Ginter Riva karakterini Peter Billingsley, Major Allen karakterini Tim Guinee canlandırmıştır.

Iron Man-Demir Adam Filminin Konusu Nedir?

Milyoner sanayici Tony Stark Afganistan’da Amerikan ordusuna bağlaı generallere yeni silahının sunumunu yapar. Fakat döneceği zaman yolda teröristler tarafından saldırıya uğrar. Tony Stark esir alınır ve teröristler Tony Stark’dan kendilerine yeni silah yapmasını isterler. Tony Stark, kendisiyle tutsak edilen Yinsen adında bir adama ile silah yapmaya başlar. Tony Stark ve Yinsen silah yapma bahanesi ile gizlice kendine bir zırh yapar. Böylece Iron Man yani Demir Adam efsanesi başlar.

Iron Man-Demir Adam filminden en güzel replikler:

Plan zaten buydu Stark.iron-man-demir-adam-1

Yeni kuşak silahların kalbi ve bunu sen yarattın. Dünyayı doğru yöne götürecek doğru silahlar. Ama kontrol bizim elimize geçecek. Doğru eller.

Iron Man: Bazen yürümeyi öğrenmeden koşman gerekir.

Tony Stark: Çoktan ölmüş olmalıydım bir sebepleri olmalı sonunda anlıyorum ne yapmam gerektiğini.

2.36/5 (28)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.