İnci Yeşilyurt Kimdir

Aile Yaşamını Koruma Derneği Başkanı İnci Yeşilyurt Kimdir, İnci Yeşilyurt’un Aile İçi İletişim İle İlgili Kitapları, İnci Yeşilyurt’un Eserleri, İnci Yeşilyurt’un Hakkında Bilgiler.

Evlilik ve İletişim Danışmanı ve Aile Yaşamını Koruma Derneği Başkanı İnci Yeşilyurt 1964 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu.

İnci Yeşilyurt, ilk ve orta öğrenimi İstanbul Kültür Koleji’ni bitirerek tamamladı. Daha sonra ise İnci Yeşilyurt lise eğitimi için gittiği İstanbul Çavuşoğlu Lisesi’nde mezun olarak lise eğitimini tamamladı. İnci Yeşilyurt üniversite eğitimi için ilk önce Marmara Üniversitesi’ni daha sonra ise Inséad’da İletişim eğitimlerini tamamladı.

İnci Yeşilyurt; Türkiye’de ‘Erkekleşen kadınlar’, ‘Mükemmel kadın mutsuz kadındır’, ‘ İnternet üzerinden sanal kumalar var’, ‘Konuşuyoruz ama anlaşamıyoruz’, ‘Duygusal şiddet’ söylemleri ile gündem oluşturmuştur. İnci Yeşilyurt’un oluşturduğu bu gündemler kamuoyunun dikkatini özellikle internet bağımlılığı, aile içi iletişim problemleri ve kadın erkek sorumluluğu üzerine çekmiştir.

İnci Yeşilyurt, eşler arasında oluşan iletişim problemlerine önerdiği çözümler ile mutlu aile ve kariyer yaşantılarına katkı sağladı.

İnci Yeşilyurt, Türkiye’de ilk kez evlilik öncesi sertifikalı eğitimi projelendirerek, ilk olarak İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesinde Evliliğin Püf Noktaları Adı altında, ardından Evlilik Vizesi olarak hayata geçmesine katkı sağladı. Evlilik öncesi eğitimin sosyal devlet politikası haline gelmesine neden olmuştur.

İnci Yeşilyurt’un aile içi iletişim konularında 2007 yılından itibaren yayımlanmış kitapları bulunmaktadır. İnci Yeşilyurt, Aile Yaşamını Koruma Derneği Başkanı’dır.

İnci Yeşilyurt’un Kitapları:

Kadınlar Aşk İster, Öküze Gider

Benim Kocam Çok Zorinci Yesilyurt Kimdir

Beyni Bakire Aşıklar

Kocacığım, İstersem Kölem Olursun

VitrinSİZsiniz

Aşkım Ayağını Denk Al!

3.71/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.