İki Söz-Kahraman Tazeoğlu

Yazar Kahraman Tazeoğlu’nun İki Söz Kitabı 2017 Yılında Çıktı.

Kahraman Tazeoğlu’nun İki Söz adlı deneme türündeki eseri Destek Yayınları etiketi ile okurlarla buluştu. Destek Yayınları tarafından 2017 yılında yayımlanan Kahraman Tazeoğlu’nun İki Söz adlı kitabı 312 sayfadan oluşmaktadır.

Kahraman Tazeoğlu’nun İki Söz kitabından alıntılar:

Seni asla unutmayacağım diyenler var ya… En unutkan onlar çıktı.

Dünya değil, insanla kötüye gidiyor.

Bir kitap okuyan en az üç hayat tecrübe eder.

Kitaplar vardır kapağını beğenmediğimiz için okumayız ve çok şey kaybederiz.Ve yine kitaplar vardır sırf kapağını beğendiğimiz için okuruz ve çok şey kaybederiz.Doğru kitap hayattır.Ve insan hiçbir şeyi dışıyla değerlendirmemelidir.Ne kitabı ne insan…

Yalnızken güçlüysen hiçbir yalnızlık seni yıkamaz.

Aşkta özgürce uçabilmesi için sedeften kanatlar taktım ona. Ama o, benim verdiğim kanatlarla benden gitti. Düşünüyorum da… Kanat takmak yerine gitmesin diye bir ağaç gibi kökleriyle bağlasa mıydım kendime? Ama ne fayda… Gitmeyecek olan kanadı olsa da kalır. Gidecek olana zincir vursan da kanatlanır.

O şimdi ne mi yapıyor? Benden sakladığı ellerini başkalarına uzatıyor. Benimse ellerim buz tutarken kalbim cayır cayır yanıyor. Peki sonunda ne mi oldu?… Ben onun için zaman kaybı, o benim için aşk ayıbı.

Hayat bana neleri öğretti biliyor musun? Sen onu insan yerine koyarken o seni aptal yerine koyuyorsa yapacağın tek şey onu hayatından def etmektir. Eğer bunu yapamamışsan o haklı demektir. Sizi sevmeyenleri ve size değer vermeyenleri geçmişte bırakın. Asla geriye dönüp bakmayın. İnanın gelecek günler daha aydınlıktır. Ve geçmişe takılı kalmak bir geleceği harcamaktır. Hayat ayakta kazıklanmak değil, yediğin kazıklara rağmen ayakta kalabilmektir. Gerçek mücadele ise seçtiklerinle aynı yolda yürümekten çok, seçmediklerinin yolunuza taş koymasına karşı durabilmektir.

Kimi insan aradığı kişinin yanlış kişi olduğunu onu bulur bulmaz anlar. Kimi insansa bulduğu kişinin doğru kişi olduğunu onu kaybettiğinde anlar. Bu yüzden bazı insanlar reddettiği için değil, tercih ettiği için yalnızdır. Hayat istediğimiz her şeyi vermez kolay kolay. Kalbinin kapısını beklediğin kişi için açık tutarsın ama içerisi beklemediklerinle dolar.

Bir insanı asıl üzen ellerinin bomboş kalması değil, başka bir eli tutabilecekken artık tutamamasıdır. Sonradan üzülmek istemiyorsanız aman dikkat edin. Zihniniz dağılmasın. Bugün yüzünüzü güldüren yarın yüreğinizi ağlatmasın. Aklında olsun… Eğer hayatına giren kişi sana geçmişini unutturuyorsa, o artık senin geleceğindir. Ve şunu da unutma! Hayatınıza çok sevdiğiniz biri girdiğinde yola onunla devam etmek uğruna sizi siz yapan değerleri harcamayın. Çünkü o değerler en çok yola onsuz devam etmek zorunda kaldığınız zamanlarda size lazım olacak. Bu yüzden sakın bir başkası için kendinizi terk etmeyin. Siz en çok onsuzken size lazımsınız.

Kahraman Tazeoğlu’nun İki Söz Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: İki Söz

Kitabın Yazarı: Kahraman Tazeoğlu

Yayınevi: Destek Yayınları

Kitabın Türü: Deneme

Sayfa Sayısı: 312

İlk Baskı Yılı: 2017

2.11/5 (70)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.