Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi Filmi Replikleri

İslamiyet’in Doğuşunu Anlatan Efsane Film Çağrı Filminden Sonra Yapılan En Önemli Dini Filmler Arasında Gösterilen Bir Film; Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi

Çekimleri beş yıl süren film için yaklaşık 30 milyon dolar harcandı. Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminin çekimleri için Mekke ve Medine platosu hazırlandı.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi, Çağrı filminden sonra Müslümanlığın doğuşunu anlatan, İslamiyet’e dair en iddialı filmler arasında gösterilmektedir.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi izlenmesi gereken dini filmler arasında gösterilmektedir. Müslümanlığı anlatan filmler, dini filmler, en iyi dini filmler izlemek isteyenler Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmini izlemeli.

Cennetin Çocukları filmi ile Yabancı Film Dalında En İyi Film Oscar’ını alan Oscarlı yönetmen Majid Majidi’nin yönetmenliğini üstlendiği Muhammad: The Messenger of God adlı Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi İslam’ın doğuşunu anlatan en önemli filmler arasında yer almaktadır.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi Filminin Yönetmeni Kimdir?

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminin yönetmenliğini İranlı yönetmen, yapımcı, senarist Majid Majidi ya da Mecid Mecidi yapmıştır.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi Filminin Senaristi Kimdir?

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminin senaristliğini filmin yönetmeni Majid Majidi yapmıştır.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi İran’da 25 Ağustos 2015 tarihinde gösterime girmiştir. Türkiye’de ise 1 sene sonra 28 Ekim 2016 tarihinde gösterime sunulmuştur.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi Filminin Süresi Kaç Saattir, Kaç Dakikadır?

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi 2 saat 58 dakika yani 178 dakika sürmektedir.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminin oyuncu kadrosunda; Mahdi Pakdel, Sareh Bayat, Mina Sadati, Ali Reza Shoja-Nuri, Mohsen Tanabandeh, Dariush Farhang, Siamak Adib rol almıştır.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi Filminin Konusu Nedir?

muhammad-the-messenger-of-god-filmiHz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminin konusunda; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumundan 12 yaşına kadar olan yıllar ve o yıllarda Mekke’deki yaşanan olaylar anlatılmaktadır.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filminden replikler:

O hak ruh geldiğinde, sizi saf hakikate iletecek. Zira O kendiliğinden konuşmayacak, O duyduğunu dile getirecek ve O size gelecekten haber verecek.

Kabe’nin sırrı nedir?
Bir sırrı var mı bilmem. Ama bildiğim tek şey Kabe’nin taştan yapıldığıdır.

4.06/5 (53)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.