Hüzün Yanığı-Sinan Yağmur

Sinan Yağmur Hüzün Yanığı Kitabını Oku, Hüzün Yanığı Oku, Hüzün Yanığı Kitabından Alıntılar, Hüzün Yanığı Sözleri, Sinan Yağmur Hüzün Yanığı Kitap Sözleri, ,Hüzün Yanığı Pdf, Sinan Yağmur Kitapları hakkında bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Sinan Yağmur’un Kapı Yayınları tarafından yayımlanan Hüzün Yanığı kitabından alıntılar, en güzel sözler:

Vaktinden önce açan kayısı çiçekleri gibiydin sevgili, hiç mi rüzgâr içmedi o nehir gözlerin?

Aşk, ateş tufanı üfleyen gözlere soluğunu tutarak bakıp ‘’SEN RABBİMLE KONUŞTUĞUM SESİMSİN’’diyebilmekti.

Ah Turna isimsizdin, kimliksizdin hepsinden öte aşksızdın. Seni kimsesizler mezarlığına gömdüler. İsim yerine de bir numara verdiler. Ne garip cilvedir ki seni ve yaşadıklarını bilmeyenler lise numaranı yazdılar mezar taşına ve ölüler defterine.

Herkesin bir kaybeden olduğu aşk yolunda toz duman hayaller içerisinde hasretini sayılamaktan başka geriye bir şey kalmaz lal yüreğinde.

Islak harflerle konuş benimle sevdiğim. Ben sende en çok hüznü sevdim.

Uzaklığı ayrılığın mesafesi bilirdim, meğerse ucu kapanmayan uzaklıklar yakınlıktan doğarmış. Aşk uzaklıktır, ölüm ise yakınlık. Aşk ile ölüm arasındaki perdenin adıdır hüzün. Ve her aşığın hüzünden geçen hazin bir hikâyesi vardır.

Kirletilen bir aşkı ancak hüzün temizler. Sürekli sorgu ve hesaplaşmaya dönen bir evliliği hüzün yanığı teselli eder.

Aşk. Ayrılık. Yalnızlık. Yoksulluk. Ölüm. Hüzün yangınlarının beş mevsiminden günümüz insanlarının yalnızlığına bir yürek esintisi Hüzün Yanığı.

Ne garip, Bazen içimizdeki sevgiyi hayat değil, Ölüm gün yüzüne çıkarır.huzun yanigi sozleri sinan yagmur

Tasavvufi aşkı konu ettiği romanlarıyla milyonlarca okura ulaşan Sinan Yağmur, bugünde yaşanan bir aşk hikâyesiyle İstanbul’un arka sokaklarında, Kapadokya’da peribacaları labirentlerinin arasında dolaştırıyor okuyucusunu. Her zamanki gibi pergelin bir ayağını aşkın merkezine diğer ayağını ayrılığın hüzün ateşine dokundurarak, âşık olmakla sevmenin eş anlamlı olmadığını gösteriyor.

Ey tek varlığım olan hüzün! Hiç kimseyle paylaşma beni, sokma aramıza umut denen kör duvarları, bırak sana çarpayım sürekli, dışarıya uçmak isteyen kuşun cama her çarptığı gibi ve sadece sen de kanayayım.

4.08/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.