Hercai Kitap ve Dizi Arasındaki Farklar

Hercai Dizisi ve Kitabı Arasındaki Farklar Nelerdir? Hercai Kitabında Yer Alan Karakterler, Hercai Dizisinde Yer Alan Karakterler Nelerdir? Hercai Romanında Yer Alıp Diziye Olmayan Karakterler Kimlerdir? Hercai Dizisinde Olup, Hercai Kitabında Olmayan Karakterler Hangileridir?

Sümeyye Koç’un çok okunan Hercai romanı ilk önce Wattap hikayesi olarak yayımlanmıştır. Daha sonra Hercai kitap olarak yayımlanmaya başlanmıştır. Sümeyye Ezel Koç’un wattpad hikayesi Hercai çok okunan wattpad hikayeleri arasında yer almıştır. Sümeyye Ezel Koç’un Hercai kitabı da çok okunan çok satılan kitaplar arasında yer almıştır.

Sümeyye Ezel Koç’un Hercai romanı aynı adla televizyon dizisi olarak uyarlanmıştır. Sümeyye Ezel Koç’un Hercai kitabından aynı isimle uyarlanan televizyon dizisi Hercai kısa sürede en çok izlenen diziler arasında yer almıştır. Hercai dizisi kısa sürede reytinglerde en üst sıralarda yer alarak büyük başarılara imza atmıştır.

Birçok kitabın gerek sinemaya gerekse televizyon filmi, televizyon dizisi olarak uyarlanması ile eser ve yapım arasında birçok farklılıklar bulunmaktadır. Senaristlerin, yapımcıların istekleri doğrultusunda birçok roman sinemaya, televizyon ekranlarına aktarılırken senaryoda değişiklikler göstermektedir.

Sümeyye Koç’un Hercai kitabından uyarlanan Hercai dizisinde de bu farklılıkları görmekteyiz. Hercai kitabı ve dizisi incelemesi yapıldığında farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Peki, Hercai dizisinin Hercai romanı arasındaki hangi farklar vardır?

Hercai Kitap Dizi Arasındaki Farklar

Hercai Dizisi İle Kitabı Arasında Yer Alan Farklar

Hercai kitabından Miran’ın babaannesi Azize Aslanbey karakteri yoktur. Hercai dizisinde ise Miran’ın babaannesi Azize Aslanbey karakteri vardır.

Hercai kitabında Miran’ın amcası Vahit Bey karakteri varken Hercai dizisinde ise Vahit Bey karakteri yoktur.

Hercai kitabında Miran’ın soyadı Karaman iken Hercai dizisinde Miran’ın soyadı Aslanbey’dir.

Hercai kitabında Reyyan’ın soyadı Şanoğlu iken Hercai dizisinde Reyyan’ın soyadı Şadoğlu’dur.

Hercai kitabında Miran’ın eşi Gönül, Miran’ın akrabaları değildir. Ayrıca kitapta neden evlendiklerinden bahsedilmemektedir. Hercai dizisinde ise Gönül karakteri Miran’ın amcasının kızıdır. Diziye göre Miran, amcasının kızı Gönül ile babaannesi Azize Aslanbey istediği için evlenmiştir.

Hercai kitabında Miran’ın amcasının kızı Havin karakteri vardır. Hercai dizisinde ise Havin karakteri yoktur.

Hercai kitabına göre Reyyan’ın üvey amcası Cihan Şanoğlu, Reyyan’ı öz kızı gibi sevmektedir. Fakat Hercai dizisinde ise Reyyan, üvey amcası Cihan Şanoğlu’ndan böyle bir sevgi görmemektedir.

Hercai kitabında Reyyan’ın amcasının eşinin adı Delal iken Hercai dizisinde Reyyan’ın amcasının eşinin Handan’dır.

Hercai kitabına göre Reyyan’ın üvey babası Cihan Şanoğlu’nun eşi Delal, Reyyan’ı öz kızı gibi sevmektedir. Fakat Hercai dizisinde ise Reyyan, üvey amcası Cihan Şadoğlu’nun eşi Handan’dan böyle bir sevgi görmemektedir.

Hercai kitabına göre Reyyan’ın babası Hazar Şanoğlu, Reyyan’a sevgi göstermemektedir. Fakat Hercai dizisinde ise Reyyan’ın babası Hazar Şadoğlu, Reyyan’ı öz kızı gibi sevmektedir.

Hercai kitabından Reyyan’ın dedesi Nasuh Şadoğlu karakteri yoktur. Hercai dizisinde ise Reyyan’ın dedesi Nasuh Şadoğlu karakteri vardır.

Hercai kitabından Reyyan’ın kardeşi Gül karakteri yoktur. Hercai dizisinde ise Reyyan’ın kardeşi Gül karakteri vardır.

Hercai kitabından Reyyan’ın kendinden bir yaş küçük olan erkek kardeşi Bedirhan karakteri vardır. Hercai dizisinde ise Reyyan’ın erkek kardeşi Bedirhan karakteri yoktur.

Hercai kitabından Miran’ın teyzesi Sultan Karaman iken Hercai dizisinde Sultan karakteri, Miran’ın yengesi Sultan Aslanbey olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hercai kitabından Miran’ın kız kardeşi yoktur. Hercai dizisinde Miran’ın kız kardeşi Elif karakteri vardır.

Hercai kitabından Miran’ın en yakın arkadaşı Arda karakteri vardır. Hercai dizisinde ise Miran’ın en yakın arkadaşı Fırat karakteri vardır.

#Hercai #Hercaiizle #Hercaidizi

4.12/5 (163)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.