Her Yönüyle Kedi Bakımı-Steve Duno

Kedi Bakımı Nasıl Yapılır, Kedilerin Davranışları Nedir, Ne Anlama Gelmektedir, Kedilerin Özellikleri Nelerdir? Kısaca Kedi Bakımı İle İlgili Birçok Temel Bilgi Bu Kitapta.

Steve Duno’nun Her Yönüyle Kedi Bakımı kitabı Türkiye’de Kitap Yayınevi etiketi ile raflarda yerini aldı.

Ülkemizde Steve Duno’nun Her Yönüyle Kedi Bakımı kitabı ilk kez Türkçe baskı olarak 2004 yılının Nisan ayında yayımlandı.

Kitap Yayınevi tarafından yayımlanan Steve Duno’nun Her Yönüyle Kedi Bakımı kitabı 269 sayfadan oluşmaktadır.

Kitap Yayınevi’nden çıkan ve 269 sayfadan oluşan Steve Duno’nun Her Yönüyle Kedi Bakımı kitabının Türkçe çevirisini Senem Deniz yapmıştır.

İştahsız kedinizi yemek yemeye nasıl ikna edeceğinizi hiç düşündünüz mü? Yoksa kediniz çok mu şişman? Ona uygun bir rejime nasıl sokacaksınız? Ev bitkilerinin canına okuyan kedileri bu alışkanlıklarından caydırmanın em iyi yolu nedir? Bir sokak kedisini eve alırken neler yapmalı? Yavru kedilerin tırnaklarını kesmeli mi, yoksa kesmemeli mi? Eve bir kedi mi almalı yoksa iki mi? Ev hayvanı olarak kediyi seçmenin avantajları nelerdir? Onu, beraber yaşamak için muhteşem bir yaratık yapan IO neden?

Bu kitapta böyle pek çok sorunun cevabını bulacaksınız. Hem sizin hem de kedinizin hayatı kolaylaşacak. Veteriner hekim seçimi ve temel ilkyardım gibi konulardan, kedilerin atalarına, yavruların doğumuna, zorunlu aşılarına, hastalıklarına, yemesi ve yememesi gereken şeylere kadar bilmemiz gereken herşey var bu kitapta. Kedi sahibi olmanın ilk adımları, kedinin doğru beslenmesi, kedinin sağlığını korumak, kediye ilkyardım, kedi psikolojisi ve daha birçok şey. Sevimli dostunuzla bir arada yaşamaya dair bilmeniz gereken her şey. O kadar eksiksiz ki, kediniz yazsa bu kadar olurdu!

Steve Duno’nun Her Yönüyle Kedi Bakımı kitabından alıntılar:

Bir kedi beslemek, bir sürü fare beslemekten iyidir. Norveç Atasözü

Kedi. Şu alabildiğine anlaşılmaz, zarif ve esnek yaratık. Hem seçicidir, hem sevgi dolu, hem süsüne düşkün, hem becerikli…

Doğru yavruyu buldunuz. Çok şeker bir kedicik. Onu hemen eve götürmek ve sevmek istiyorsunuz. Tebrikler! Gene de bir dakikalığına sakinleşin. Onu öylece eve götüremezsiniz. Bir sürü araç gerece ihtiyacınız olacak. Küçük haylaz evinizde fırtına gibi esmeye başlamadan önce hazırlık yapmanız gerek.

Kedinin tek sırrı, neden evcil bir hayvan olmaya karar verdiğidir. Sir Compton MackenzieHer Yonuyle Kedi Bakimi Steve Duno

Kedigiller milyonlarca yıldır, kesinlikle insan türünden daha uzun süredir yeryüzünde bulunuyor. İnsanın uygarlaşma serüveninin başından beri hep aynı doğallık ve yetenekle sezdirmeden avlarına yaklaşıyor, sıçrıyor, avlanıyor, yavrular büyütüyorlar…

Kedilerin temel anatomik özellikleri aynıdır; ancak büyüklükleri, cinsleri arasında değil ama türden türe büyük değişikler gösterir.

2.44/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.