Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2-Christy Brown

Sol Ayağım Kitabının Devam Kitabı Her Gün Hüzün Kitabının Yazarı Kimdir, Christy Brown’un Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2 Kitabının Konusu Nedir, Christy Brown’un Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2 Romanı Kaç Sayfadır, Christy Brown’un Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2 Romanından Alıntılar, Christy Brown’un Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2 Özeti.

İrlandalı yazar Christy Brown’un kalem aldığı, kendi hayat hikayesini anlattığı Sol Ayağım kitabının devamı olan Her Gün Hüzün kitabı Türkiye’de Nemesis Kitap’tan çıktı.

Nemesis Kitap tarafından yayımlanan Christy Brown’un Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2 kitabının Türkçe çevirisini Gamze Tokgöz yaptı.

Gamze Tokgöz’ün Türkçe çevirisini yaptığı Christy Brown’un Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2 kitabı 273 sayfadır.

Tüm bu gürültü patırtının ne olduğunu merak eden bir grup heyecanlı çocuğun yanında,tekerlekli sandalyesinin kenarında oturuyordu.

Romanın ilk bölümü, işte böyle başlar. Öylece oturuyordur; çünkü etrafındaki faaliyetlere güçlükle katılabilen, neredeyse çaresiz bir kötürümdür. Buna rağmen, roman başladığında bir çocuk, bittiğinde ise erkekliğin eşiğinde,’’Her Gün Hüzün’’ün ana karakteridir. Katılmaktan aciz, acılı ve dingin yüreğiyle tekerlekli sandalyesinde etrafı gözler; Dublin’in, oturdukları kenar mahallesine dağılmış, parçası olduğu ailesinin davranışlarını ve duygularını belleğine kaydeder. Burası aslında,40’lı ve 50’li yıllarda, acılı ve sevinçli günler geçiren Dublin’dir. İhtişamı ve sefaletiyle, arka sokakların ve köhne meyhanelerin hoyrat, acımasız, alemci ve zinacı Katolik Dublin; yaşam adına muazzam bir farklılık.

Christy Brown, tamamen duygusallıktan uzak yazar. Sözünü sakınmaz, keskin görüşlüdür. Onun, Dublin görüntüleri, sesleri, kokuları ve doğal manzaralarıyla ilgili tasvirleri, şimdiye kadar nadiren yapılmıştır. Onun karakterleri, yaşam ateşi ile yanar.

Christy Brown, sadece on üçü hayatta kalabilen yirmi iki çocuklu bir ailenin çocuğuydu. Doğuştan zihinsel bir felçle dünya’ya geldi. Kullanabildiği tek uzvu SOL AYAĞI oldu. Londra’ya yaptığı, yaptığı birkaç ziyaret ve bir kez yaptığı Amerika seyahati dışında, tüm yaşamını Dublin’de geçirdi.

Christy Brown’un Her Gün Hüzün Sol Ayağım 2 kitabından alıntılar:

Zaman uçup gidiyor. İşte bugündeyiz; yarın, bugün gitmiş olacak.

Bayım, senin beynin çürümüş. Asla cennetin ışığını göremeyeceksin.

Ah, önemli olan kavanozun üzerindeki süslü etiket değil, içindeki lezzetli bir parça reçeldir.hergun huzun sol ayagim 2 Christy Brown

Yakında bir erkeğin, bir kadının kalbini değil de, göğüslerini istediğini öğrenirsin.

Doğmak, yaşamak, çalışmak, acı çekmek ve ölmek. Bunların hepsi bir trajedi, ama ilk ve en büyük trajedi doğmak.

Sarhoş değilim baba. Tanrı kadar gerçek bu, sarhoş değilim, böyle bir şey yapmam, sadece birkaç şişe, o kadar, sarhoş değilim baba, Tanrı kadar gerçek…

3.4/5 (42)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.