Hayata Dön-Gülseren Budayıcıoğlu

Psikiyatr ve Yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun En Çok Satan Kitaplarından; Hayata Dön

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun psikoloji türündeki romanı Hayata Dön yazarın en çok beğenilen, okunan, satılan kitaplarındandır.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön kitabı Remzi Kitabevi tarafından 2011 yılında ilk kez yayımlanmıştır. Remzi Kitabevi etiketi ile yayımlanan Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön kitabının sayfa sayısı 400 sayfadır.

Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız… O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya.

Genç firavun Tutankamon’un esrarı, Hitler ve Freud’un kişiliklerinde gücün analizi… 18. yüzyılda adına ‘’Fısıltı Sanatı’’ dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri… Çariçe Katerina’nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı… Eva Peron’un ve Prenses Süreyya’nın hüzünlü hayat hikâyeleri ve daha niceleri…

Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor.

Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi… Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü…

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön Romanı Dizi Oldu.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön eseri Star Tv ekranlarında yayınlanan İstanbullu Gelin dizisine uyarlandı. İstanbullu Gelin diizisinin oyuncu kadrosunda; Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin, Salih Bademci, Fırat Tanış, Dilara Aksüyek, Güven Murat Akpınar, Tamer Levent gibi ünlü isimler yer almaktadır.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön kitabından alıntılar:

Yaşarken değil de ölürken gülmek nasıl bir kaderdir?

Psikiyatriye gelen insanların zeka seviyeleri, yetenekleri, iç dünyalarının zenginliği her zaman toplum ortalamasının üzerindedir.

İnanç ve şüphe gece gündüz gibidir, birbirinden ayrılmazlar.

İnsan olup da günah işlemeyen var mı bu dünyada? Önemli olsun hiç günah işlememek değildir. Hakikatin özünde gelişmek vardır. Enerjini günahtan korkmak yerine kendini geliştirmeye harcamalısın.

Nasıl bir anneden dünyaya geldiğimiz bizim asıl kaderimizdi…

Suçluyu kazırsak altından insan çıkar.

İntikam kötülüğü unutturmaz.

Genlerimiz bazen nasılda her şeyi alıyor elimizden.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Hayata Dön

Kitabın Yazarı: Gülseren Budayıcıoğlu

Yayınevi: Remzi Kitabevi

Kitabın Türü: Psikoloji

Sayfa Sayısı: 400

İlk Baskı Yılı: 2011

3.76/5 (84)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.