Haruki Murakami İmkansızın Şarkısı Kitap Yorumu

Haruki Murakami’nin İmkansızın Şarkısı Romanının Yorumu, Kısa Özet, Kitap Hakkında Bilgiler.

Ülkemizde Doğan Kitap etiketi ile yayımlanan Haruki Murakami’nin İmkansızın Şarkısı romanı ilk kez 1987 yılında yayımlanmıştır. Haruki Murakami’nin İmkansızın Şarkısı romanı aynı adla 2010 yılında sinemaya uyarlanmıştır. İmkansızın Şarkısı filminin yönetmenliğini Tran Anh Hung adı ile bilinen Anh Hung Tran yapmıştır. İmkansızın Şarkısı filminde Toru Watanabe karakterini Ken’ichi Matsuyama, Naoko karakterini ise Rinko Kikuchi canlandırmıştır.

Özgün adı Noruwei no mori olan Japon Yazar Haruki Murakami’nin İmkansızın Şarkısı kitabının yorumu:

Kitap baş karakter Watanabe’nin 37 yaşındayken dinlediği ‘Beatles’in Norwegian Wood şarkısı ile başlar. Şarkıyı dinledikçe gençlik anıları canlanır. Lise yıllarındaki hatıraları onu bırakmaz ve kitabımızın konusunu oluşturur.

Yakın arkadaşı Kizuki intihar eder ve sevgilisi Naoka bu durumdan çok etkilenir. Çünkü kendi ablasıyla aynı yaşta intihar etmiştir. Watanabe Naoka ile acılarını paylaşırken birbirlerine ilgi duymaya başlarlar.

Yalnız Naoka acı durumu kaldıramayıp hastaneye yatmayı tercih eder. Aralarındaki ilişki sekteye uğradığında Watanabe başka arkadaşlıklar kurmaya başlar ve hepsiyle de yakınlaşır. Ama aklı hala daha Naoka’dadır.

Bir gün mektup alır ve Naoka’nın nerde olduğunu öğrenir. Onun yanına giderek özlem giderirler ve Naoka’nın oda arkadaşı Reiko ile de arkadaşlık kurar. Hastanedeki Naoka’ya noldu diyerek merakla okunan bir kitap.

Kitap insan ilişkileri üzerine sade dilli akıcı konuşma ile yazılmış. Diğer kitaplarında olduğu gibi yine cinsel öğeleri olan bir kitap. Ben yinede diğer kitaplarını severek okuyacağım.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @bayankitaplik

3.74/5 (70)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.