Handan-Ayşe Kulin

Handan Kimin Kitabıdır, Handan Kitabının Yazarı Kimdir, Ayşe Kulin’in Handan Kitabını Oku, Ayşe Kulin’in Handan Kitabından Sözler, Ayşe Kulin’in Handan Kitabının Konusu, Ayşe Kulin’in Handan Kitabının Özeti, Ayşe Kulin’in Handan Kitabı Hakkında.

70’lerde dünyaya gelmiş olan Handan’ın kendi cinsel kimliğinin peşine düşmesini konu alan Ayşe Kulin’in Everest Yayınları tarafından yayımlanmış ”Handan” adlı kitabından alıntılar:

Yalnız bir kadın mutlu olabilir mi?

Aşklarını kendileri yaratır, sonra da elleriyle yok mu ederdi bütün kadınlar, yoksa ben mi böyle tuhaftım? Yalnız bir kadın güçlü olabilir miydi? Mutlu olabilir miydi?

Başına buyruk haliyle; hataları, sevapları, acıları, sakarlıkları, sonsuz içtenlikteki aşkları ve zaaflarıyla hepimizden bir şeyler taşıyan, ama aynı ölçüde özgün, benzersiz bir karakter, Handan… 70’lerin çocuğu Handan, hayatının son derece hassas bir noktasında (yaralı bereli orta yaşında), Halide Edib Adıvar’ın ölümsüz eseri Handan’ın eşliğinde bir keşif, bir hesaplaşma yolculuğuna çıkmaya zorlanır.

Bu yolculuk ki aşklar, aldatmalar, aldanmalar, ölümler ve entrikalardan geçecek, dahası, İstanbul’un tarihinin en hareketli, en renkli ve en ‘’gazlı’’ günlerini, hem de tam ortadan kat edecektir.

Ayşe Kulin her güçlüğe, her şarta göğüs geren ve ‘’asla pes etmeyen’’ bir kadının, Handan’ın sıra dışı, şakrak ve capcanlı hayat mücadelesine davet ediyor okurları.

Hayal varsa gerçek de vardır. Hayali kurulmayan, gerçek olur mu, hiç!handan ayse kulin

Adalet sadece iddialı bir kadın adıydı ülkemizde, tıpkı Vefa’nın da sadece bir semt adı olması gibi!

Bu dünyada yaşayan herkesin hayati bir romandı, eğer anlatan iyi bir dinleyici bulduysa.

Uyku unutturur, tedavi eder, yeniler, enerji depolar, yeni sabahlara, yeni güneşlere, günlere kavuşturur.

Gözlerimi yumdum. Hiç ama hiç açmadım gözlerimi. Sanki ben görmezsem, yaşadıklarım yaşanmamış olacaktı.

3.77/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.