Gülnihal-Ferudun Özdemir

Ferudun Özdemir’in Gülnihal Kitabı Raflarda Yerini Aldı.

Ferudun Özdemir’in Gülnihal romanı Nesil Yayınları etiketi ile okurlarla buluştu. Ferudun Özdemir’in Gülnihal romanı Nesil Yayınları etiketi ile 2016 yılının Kasım ayında yayımlandı.

Nesil Yayınları’ndan çıkan Ferudun Özdemir’in Gülnihal kitabının sayfa sayısı 208 sayfadır.

Kaleme aldığı kitapları büyük bir ilgiyle takip edilen Ferudun Özdemir, bu sefer bir romanla okurlarının karşısına çıkıyor.

Gülnihal, dün ile bugün arasında köprü kuran, bugünün insanına dünün atmosferinden esintiler sunan bir roman…

Bir şarkının sözlerinden yola çıkarak mazisinde araştırmaya çıkan Murat, İstanbul’a ve özellikle Eyüp Sultan semtine dair birçok bilinmeyeni keşfediyor.gulnihal-ferudun-ozdemir

Murat bu yolculuğuna, Ali dedenin ruhaniyetinin bilgelik ve hikmet dolu rehberliğiyle devam ediyor. Ali dede ile Gülnihal’in zamanın ötesine geçen vefa ve sadakat dolu aşkı da gönül dünyasına ışık olmaktan geri durmuyor.

Diğer taraftan kalbe ve ruha Allah aşkı sağanaklarını besteleriyle yağdıran İsmail Dede Efendi, Zekâi Dede Efendi gibi gönül ehillerini de tanıma fırsatı sunuyor.

Roman ayrıca sıkıntılı ruh hâllerinin çepeçevre sardığı zamanlarda şükretmenin ne kadar büyük bir teselli kaynağı olduğunu gösteriyor ve sıkıntı imtihanını sabır çiçeğiyle  süslemenin tatlılığını okuyanların gönlüne nakşettiriyor.

Anılarımızın bir kısmı hafızamızın gizli köşelerinde saklanmış gibi dursa da, hayatta karşılaştığımız birtakım olaylar bu gizli hazinelerin yeniden can bulmasına vesile olur.

Murat, geçmişte zihnine yerleşen ama bir türlü açığa çıkaramadığı bazı anıların peşine düşer. Sürprizlerle dolu bu anı yolculuğunda Murat’ın en önde gelen ilham kaynağı, rahmetli Ali dedesi ve küçükken yaşadığı ahşap konaktır.

Anılarını tazeleme yolculuğunda Ali dedenin ruhaniyeti her daim Murat’a bilgelik ve hikmet dolu rehberliğine devam edecektir. Ali dede ile Gülnihal’in zamanın ötesine geçen vefa ve sadakat dolu aşkı da gönül dünyasına ışık olacaktır.

Murat’ın ‘’Yine Bir Gülnihal’’ şarkısıyla kıvılcımlanan bu anı yolculuğunda İstanbul’a ve özellikle Eyüp Sultan semtine dair birçok bilinmeyeni keşfedeceğiniz gibi, kalbe ve ruha aşk sağanaklarını besteleriyle yağdıran İsmail Dede Efendi, Zekâi Dede Efendi gibi gönül ehli Allah dostlarını da tanıma fırsatı bulacaksınız.

Bu kitapta, sıkıntılı ruh hâllerinin çepeçevre sardığı zamanlarda şükretmenin ne kadar büyük bir teselli kaynağı olduğunu görecek, sıkıntı imtihanını sabır çiçeğiyle süslemenin tatlılığını hissedeceksiniz.

Ferudun Özdemir’in Gülnihal kitabından alıntılar:

Murat’ın sorulara boğulduğu yaşlardı. Ali dedesini, ardı ardına bitmek tükenmek bilmeyen sorularıyla adeta bombardımana tutardı. ”Bu ne dede, bu ne dede?” Ali dede hiç usanmadan cevaplardı…gulnihal-ferudun-ozdemir-sozleri

Sana taksim olan kısmet; arar, gelir, bulur seni.

Kadın kendi başına ne gül goncasıdır ne de diken. Koklamasını bilene gül, tutmasını bilmezsen diken olur.

Her karanlığın bir sabahı olur elbet. Sen yeter ki umudunu yitirme ve Allah’a dua et!

Ahşap konak; hayatın özü, unutulmayan köklü bir hatırası.

2.92/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.