Gitanjali Eserinin Yazarı Kimdir

Gitanjali İlahiler Nobel Edebiyat Ödüllü Hintli Şair, Yazar Rabindranath Tagore’nin En Ünlü Eserlerinden Biridir.

Rabindranath Tagore’nin Gitanjali eseri birçok farklı dile çevrilmiştir. Ülkemizde de birçok farklı yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Bu yazımızda Tagore‘nin Gitanjali eseri hakkında bilgi vereceğiz. Türkiye’de hangi yayınevi tarafından yayımlandı. Gitanjali ilahileri nelerdir? Gitanjali kitabının yazarı kimdir, Gitanjali kitabı hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gitanjali Eserinin Yazarı Kimdir?

Gitanjali eserinin yazarı Hintli şair yazar Rabindranath Tagore’dir. Rabindranath Tagore’nin hayatı hakkında bilgileri Rabindranath Tagore Kimdir sayfasında bulabilirsiniz.

Rabindranath Tagore’nin Gitanjali Eseri Ülkemizde Hangi Yayınevi Tarafından Yayımlandı? Kaç Sayfadan Oluşmaktadır? Çevirmenliğini Kim Yapmıştır?

Özgün adı Gitanjali olan Rabindranath Tagore’nin eseri Türkiye’de Dergah Yayınları, Kapı Yayınları, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Kırmızı Yayınları gibi yayınevleri tarafından yayımlanmıştır.

Dergah Yayınları tarafından yayımlanan Rabindranath Tagore’nin Gitanjali İlahiler kitabının Türkçe çevirisini Cengiz Durkan yapmıştır. Cengiz Durkan’ın Türkçe çevirisini yaptığı eser 117 sayfadan oluşmaktadır.

Kapı Yayınları tarafından 2013 yılında yayımlanan Rabindranath Tagore’nin Gitanjali Tanrı’ya Adanmış Şiirlerkitabının Türkçe çevirisini Cahit Koytak yapmıştır. Cahit Koytak’ın Türkçe çevirisini yaptığı eser 125 sayfadan oluşmaktadır.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından ve Türkçe çevirisini Bülent Ecevit’in yaptığı Rabindranath Tagore’nin Gitanjali-İlahiler kitabı 56 sayfadan oluşmaktadır.

Kırmızı Yayınları tarafından yayımlanan Rabindranath Tagore’nin Gitanjali kitabı 132 sayfadan oluşmaktadır ve bu eserin Türkçe çevirisini ise Aytek Sever yapmıştır.gitanjali ilahiler yazari kimdir

Ayrıca Tagore‘nin Gitanjali eserini sitemizde bulabilirsiniz. Tagore, kazandığı Nobel Edebiyat Ödülü ile edebiyat alanında önemli bir yere sahip bir yazardır.

Tagore‘nin Gitanjali eserindeki ilahilerde sevgi, anlayış gibi güzel mesajları bulabilirsiniz.

Gitanjali eseri; Rabindranath Tagore‘nin okudukça belki de tekrar tekrar okuyasınız gelecek türden bir eser.

2/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.