Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar-Emine Şenlikoğlu

Yazar Emine Şenlikoğlu’nun En Çok Satan Kitaplardan; Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar

Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabı yazarın en çok satan, en çok okunan kitaplarından. Emine Şenlikoğlunun Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabı yazarın yayımlanan ilk kitabıdır.

Emine Şenlikoğlu Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabı nedeni ile yargılandı. Emine Şenlikoğlu Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabından dolayı 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Emine Şenlikoğlu’nun Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabı ilk kez 1993 yılında yayımlandı.

Mektup Yayınları tarafından yayımlanan kitabın birçok baskısı yapılmıştır. Mektup Yayınları’ndan çıkan Emine Şenlikoğlu’nun Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabının sayfa sayısı 342 sayfadır.

Emine Şenlikoğlu’nun Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabından alıntılar:

Değerli okuyucum, Aslında bu kitabı cebinden çıkarabilecek çok kitap var. Fakat, kitabımın içinde olan soruların hepsini bir arada toplayan bir kitap yok gibi bir şeydi veya benim elime geçmemişti. Bu arada, konferans ve vaazlarımda, Kur’an Kursu ve İmam Hatip talebelerinin de, ” Siz, bu soruları kitap yapsanız çok iyi olur” teklifleri ile karşılaştım…

Ben de düşündüm, faydalı olur niyetiyle yazmaya kadar verdim. Şunu da söyleyeyim, herkesi memnun etmek, hiç tenkide uğramayan bir kitap yazmak mümkün değil. Zira, Allah’ın kitabını tenkit eden insanoğlunun, benim yazdığımı tenkit etmemesi düşünülemez bile.

Her konuda bilgim yeterli olmadığı için, araştırmalarım esnasında borç bilgiler kullandığımı bilmenizi istiyorum. Zira, insanın kendinden yukarılarda görünmesi bana çirkin görünen bir konudur. Onun için bu açıklamayı yapıyorum.

Yüzlerce soruya yüzlerce cevap verdik. Ve dedik ki, ”Nedenler niçinler nedendir bilinmez. Bir şeyi inkar için ”yok” diyebilmek yetmez.”

İslam’ı yaşamanın ayıp, her türlü rezaletin şeref sayıldığı şu asrımızda bir yanda ilerleyen İslam’a hizmette bizim de vazifemiz olsun dedik. Çünkü, kim ne yaparsa kendi lehine veya aleyhine yapar.

Benim amelimle değil, niyetimle ölçen dost. Evet diyorum, odur kardeş, odur dost…

Altınlar satın alamayacağımız kıymetli yıllarımıza, bir paçavra kadar bile değer vermiyoruz. Neticede, bu hale geldik.

Batı aşığı Müslüman! Geri kalmışlığımızı hala dine maledenlere aldanıyor. Bu nasıl uyumaktır anlayamadım.

3.82/5 (34)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.