Geçmişin Derin İzi-Burcu Yılmaz

Wattpad Yazarlarından Burcu Yılmaz’ın Kaleminden Müthiş Bir Kurgu; Geçmişin Derin İzi

Umudun Gölgesinde, Bir Ömrün Sonbaharı romanlarının yazarı Burcu Yılmaz’ın Geçmişin Derin İzi romanı duygu yüklü güzel bir kitap.

Burcu Yılmaz’ın Geçmişin Derin İzi İkinci Adam Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı. İkinci Adam Yayınları tarafından yayımlanan Burcu Yılmaz’ın Geçmişin Derin İzi romanı kısa bir roman olup 102 sayfadan meydana gelmektedir.

Bazen her şeyden kaçıp gizlenebilirsin en kuytu yerlerde. Kaçamayacağın tek şey kaderindir.

Bir adam tanıdım gözlerinde sırlar olan, bir adam tanıdım omuzlarında kimselerin göremediği hayatın yüklerini taşıyan. Ve ben bir adam tanıdım kaderi ile hiç anlaşamayan.

Sessizliğin gölgesinde, geçmişin en derin izlerini taşıyan karanlıklarla dolu bir yabancıydım. Geçmişim en kanayan yaramdı. Karanlığım sessizliğimin gölgesiydi. Ve kaderim günden güne karartırken aydınlığımı beni bana yabancılaştırmıştı.

Burcu Yılmaz’ın Geçmişin Derin İzi kitabından alıntılar:

O gece olduğu gibi yağıyor yağmur, her bir damlası bir anlam barındırıyor. Yorgunluğu, sessizliği, özlemi ve yokluğu taşıyor sesinde. Gürültüsü en çok sessizliği sağır ediyor. Yağmur damlalarının her biri vururken pencereme o’nu sayıklıyorum içimde. Toprağa karışmış kokusunu hissederken ay gibi güzel yüzünün yansıdığını görüyorum pencereme. Damlalar silmiyor suretini, yok etmiyor gözümün önünden. Dokunup dokunmamak arası bir şey yaşıyorum. Yüreğimin deli gibi attığın hissediyorum. Öylesine hızlı ki yağmurun sesi ile yarışıyor sanki…

Hayatımı baştan başa değiştirecek olan ve beni kader ile tanıştıracak olan sevdiğimi bundan bir sene önce tanımıştım. Onun gelişini hayatın gerçeği olarak tanımlıyordum, gerçeğin en kuytu yerde gizlendiğini bilemeden üstelik…

Seni ölene kadar sevmek mi? Hayır sevdiğim ben seni sevdikçe meydan okuyacağım ölüme. Ömürler katacağım sevgimize. Seninle birlikte aldığım her nefeste her gün biraz daha güçlü yaşayacağım. Seni sevmek ömür demek sevdiğim ve ömür demek sen demek.

Bir gün gözlerimi tamamen kapatsam bile sevmeye devam edeceğim seni. Kapattığım gözlerimin önünde sen olacaksın, her anımda bu güzel suretinle karşılaşacağım.Gecmisin Derin izi Burcu Yilmaz

Korkmak kaybetmeyi göze almak değil midir? Sen kaybetmekten nefret edersin oysa. Senin yaşamında sonlara yer yok. Savaşırsın sen. Senin bu güçlü halini sevdim ben.

Gözlerinin en derinine yerleşmişim. Öyle bir derinlik ki bu uçsuz bucaksız huzurun anlamı gibi. Gözlerime ilk baktığın günü hatırlıyorum. Mutluluğu tattığım o ilk günü. Şimdi yine öyle baksın gözlerin gözlerime. İlk kez bakıyor gibi heyecanla ya da son kez bakıyor gibi ürkek ve titreyerek, tüm masumluğunla ve sarıl bana.

3.5/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.