Gece Taşı-Şebnem Pişkin

Şebnem Pişkin’in Gece Taşı Kitabını Oku, Şebnem Pişkin’in Gece Taşı Kitabının Konusu, Şebnem Pişkin’in Gece Taşı Kitabının Kısaca Özeti, Şebnem Pişkin’in Gece Taşı Kitabından Sözler.

Şebnem Pişkin’in Gece Taşı kitabından alıntılar:

Taşı öpünce Nebi, bir taş bile dile geliyorsa taşın gördüğünü görmeyen, taş kadar sevmeyi bilmeyen insana ne yazık!

Tanımadan bir kimseyi sevemezsin ki, dedi O. Sen beni ne kadar tanıyorsun ki seveceksin?

Bir boşluk var insanın kalbinde, o boşluk ta yaratılışta hakikat için ayrılmış, kasten boş bırakılmış. Öyle ki insan, içindeki bu hakikat boşluğunun acısını hissetsin de hakikati bulmak için çabalasın, gayret etsin diye. Ama hakikat akıl işi değil! Hakikat, öyle yüksek bir irtifada ki, aklın o yükseklikte uçabilmesi mümkün değil! Öyleyse aklı bırak, kalbe tâbi ol. Çünkü hakikat senin içinde…

Kardan daha beyaz elbisesi, siyah sarığı ve bileğinden bağlı sandal şeklinde ayakkabıları ile sonsuz bir temizlik, sadelik ve tevazu… Edeb, hâya, merhamet… Tevâzu, tevekkül, kanaat… Sadakat, emanet, istikamet… Nezaket, letâfet ve asalet… Sağ elinde mühürlü bir yüzük… gece tasi sebnem piskinİnciden beyaz dişler, sürmeli kara gözler. Yüzünde eşsiz bir tebessümle Suphi’ye bakıyordu. Suphi karşısında oturan bu insanüstü güzelliğe sahip kişinin kim olduğunu içsel olarak bildi.

Gözüne giren arsız güneş ışığıyla kamaşan gözlerini açmaya çabaladı. Derin bir iç geçirdi. Yine mi sabah olmuştu?

4/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.