Gece Hayvanları Replikleri

Amy Adams ve Jake Gyllenhaal’ın Başrollerini Paylaştığı Dram, Gerilim Türündeki Film; Gece Hayvanları

Özgün adı Nocturnal Animals olan Gece Hayvanları filmi Amerikalı ünlü modacı ve film yönetmeni Tom Ford’un ikinci filmidir. Moda tasarımcısı ve film yönetmeni Tom Ford’un ilk filmi 2009 yapımı özgün adı A Single Man olan Tek Başına Bir Adam adlı filmdir. Tek Başına Bir Adam filminden 7 yıl sonra ikinci filmi Gece Hayvanları adlı film ile sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Gece Hayvanları filmi 2016 yılının ilgi çeken filmlerindendir.

Gece Hayvanları Filmi Hangi Romandan Uyarlandı?

Gece Hayvanları filmi Amerikalı yazar Austin Wright’ın özgün adı Tony and Susan olan 1993 yılında yazdığı Tony ve Susan romanından uyarlanmıştır. Kitaptan uyarlanan filmler her ne kadar kitabı okumak kadar aynı etkiyi bırakmamış olsa da romandan uyarlanan film arayanlar için izlenmesi gereken bir film.

Gece Hayvanları Filminin Yönetmeni Kimdir?

Yazımızın başlarında da belirttiğimiz gibi Gece Hayvanları filmi, Amerikalı ünlü moda tasarımcısı ve film yapımcısı Tom Ford’un yönetmenliğinde yapılmıştır.

Gece Hayvanları Filminin Senaryosu Kime Aittir, Senaristi Kimdir?

Amerikalı roman yazarı Austin Wright’ın 1993 yılında yayımlanan Tony ve Susan romanında sinemaya uyarlanan filmin senaristliğini filmin yönetmeni Tom Ford yapmıştır.

Gece Hayvanları Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Gece Hayvanları filmi 9 Aralık 2016 tarihinde vizyona girmiştir.

Gece Hayvanları Filmi Kaç Saattir?

Gece Hayvanları filminin süresi 1 saat 56 dakikadır.

Gece Hayvanları Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Gece Hayvanları filminin oyuncu kadrosunda; Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Ellie Bamber, Armie Hammer, Karl Glusman, Robert Aramayo, Laura Linney, Andrea Riseborough, Michael Sheen, India Menuez, Imogen Waterhouse, Franco Vega yer almıştır.

Gece Hayvanları Filminin Karakterleri Kimlerdir, Kim Kimi Oynuyor?

Gece Hayvanları filminde; Susan Morrow karakteirni Amy Adams, Tony Hastings/Edward Sheffield karakterlerini Jake Gyllenhaal, Bobby Andes karakterini Michael Shannon, Ray Marcus karakterini Aaron Taylor-Johnson, Laura Hastings karakterini Isla Fisher, India Hastings karakterini Ellie Bamber, Hutton Morrow karakterini Armie Hammer, Lou karakterini Karl Glusman, Turk karakterini Robert Aramayo, Anne Sutton karakterini Laura Linney, Alessia karakterini Andrea Riseborough, Carlos karakterini Michael Sheen, Samantha Morrow karakterini India Menuez, Chloe karakterini Imogen Waterhouse canlandırmıştır.

Gece Hayvanları Filminin Konusu Nedir?

Susan Morrow ikinci evliliğini yapmış sanat galerisi işleten birisidir. İkinci evliliğini bir doktor ile yapmış olan Susan Morrow, ilk eşinden tam 19 yıl sonra bir roman hediye alır. Susan Morrow’un ilk eşi Edward Sheffield bir yazardır. İkili ayrıldıktan sonra pek fazla görüşmemiştir. Edward Sheffield’ın eski karısı Susan Morrow’a gönderdiği romanın adı Noctural Animals yani Gece Hayvanları isimli bir romandır. Susan Morrow romanı okudukça bir hayli ilgisini çeker. Tony Hastings’in ailesi ile çıktığı bir yolculuğu anlatılmaktadır. Tony Hastings’in yaptığı gece yolculuğunda eşi Laura Hastings ve kızı India Hastings vardır. Tony Hastings’in ailesi ile yapmış olduğu bu yolculukta bir araba onların arabasını taciz etmeye başlar. Gece Hayvanları romanında Susan Morrow romanı okudukça geçmişini hatırlamaya, sorgulamaya başlayacaktır.

Gece Hayvanları filminden replikler:

Teksas’da iken ilk aşkımın sen olduğunu biliyor muydun? Etrafından çok dolanmazdım ama oralarda olurdum işte.

Anneme benzediğimi söyleme olur mu? Onun gibi olmak istemiyorum.

Ben Edward’ı tarif etmek için zayıf kelimesini kullanmazdım. Hassas biri derdim. Ki bu kelime de bu aileden biri için kullanmayacağım bir kelimedir.

Hepimiz eninde sonunda annelerimize dönüşürüz.

O bir yazardı ve ben ona inanmadım.

Onu terk ettim ve hayatımdan sildim.

3.52/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Ruzigar dedi ki:

    O bir yazardı ve ben onu terk etdim repliği filmin hangi aralığındadır. Lütfen cevaplayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.