Gabriel Garcia Marquez Kırmızı Pazartesi Kitap Özeti

Nobel Ödüllü Kolombiyalı Yazar Gabriel Garcia Marquez’in Kırmızı Pazartesi Romanının Konusu, Kitabının Yorumu, Özeti, Kitabı Hakkında Bilgiler.

Gabriel Garcia Marquez’in özgün adı Cronica de Una Muerte Anunciada olan Kırmızı Pazartesi romanı ilk kez 1981 yılında yayımlanmıştır.

Ülkemizde Can Yayınları etiketi ile yayımlanan romanın sayfa sayısı 108 sayfadır.

Gabriel Garcia Marquez’in Kırmızı Pazartesi Eserinin Özeti

Gabriel Garcia Marquez’in Kırmızı Pazartesi romanı spoiler verilecek bir kitap değil çünkü işleneceği herkes tarafından bilinen bir cinayet. Kitabı okurken daha ilk cümle de yazarın kimin ne zaman öldüreceğini okuyucuyla paylaşıyor.

Santiago Nasar öldürülmüştür. Santiago Nasar’ı Pablo ve Pedro Vicario adlı iki erkek kardeş öldürmüştür. Pablo ve Pedro Vicario, Santiago Nasar’ı kız kardeşlerinin namusu için öldürürler.

Bayardo San Roman bölgeye yeni taşınmıştır. Bölge halkı Bayardo San Roman hakkında fazla birşey bilmez fakat zengin bir adam olduğu bilinir. Bayardo San Roman, Angela Vicario’yu görür görmez aşık olur.

Bayardo San Roman, Angela Vicario ile evlenmek için düğün hazırlıklarına başlar. Düğün gecesi Bayardo San Roman, Angela’nın bakire olmadığı anlayınca onu evine geri götürür. Angela’nın kardeşleri Pablo ve Pedro bunu kim yaptı diye sorduklarında Angela’dan Santiago Nasar cevabını alırlar.

Pablo ve Pedro Vicario kardeşlerinin namusu için Santiago’yu öldürmek üzere yola koyulurlar. Santiago’nun öldürüleceğini Santiago dışında herkes bilmektedir. Fakat hiç kimse Santiago’yu uyarmaz. Pablo ve Pedro Vicario Santiago’yu öldürür.

Okuyucu tarafından sonu bilinmesine rağmen roman okuyucuyu sonuna kadar okutan bir kitap.

Gabriel Garcia Marquez’in Kırmızı Pazartesi Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Kırmızı Pazartesi

Kitabın Yazarı: Gabriel Garcia Marquez

Yayınevi: Can Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 108 (Can Yayınları)

Orijinal Adı: Cronica de Una Muerte Anunciada

İlk Baskı Tarihi: 1981

3/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.