Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi-Daniel Klein

Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Epikuros’la Felsefi Yolculuklar Kitabının Yazarı Kimdir, Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Kitabını Oku, Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Kitabının Konusu, Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Kitabının Özeti, Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Kitabı Kaç Sayfa, Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Kitabından Sözler, Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Kitabı Hakkında.

Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Epikuros’la Felsefi Yolculuklar kitabı Aylak Kitap tarafından yayımlanmıştır.

Aylak Kitap tarafından yayımlanan 160 sayfadan oluşan Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi Epikuros’la Felsefi Yolculuklar kitabının Türkçe çevirisini Algan Sezgintüredi yapmıştır.

Uluslararası çoksatar Platon Birgün … Bir Bara Girer’in yazarından yeni kitap: Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi!

Epikuros’la Yolculuklar, Uluslararası çoksatar Platon Birgün Kolunda Bir Ornitorenkle Bir Bara Girer’in yazarı Daniel Klein’ın yaşama, ölüme, ihtiyarlığa ve sevgiye dair fikirlerini kaleme aldığı neşeli bir kitap. Hemen hergün duyarız: İnsan doğar, büyür, olgunlaşır, ihtiyarlar ve ölür! Hayır, diyor Daniel Klein, bu sıralama, bu tasnif biçimi ilerlemeci. Yaşamın her anının değerli ve paha biçilemez olduğunu görmemizi engelliyor. Ölümün yerini sona atarak yaşam üzerine düşünmemizi, ondan haz almamızı engelliyor. Kitapta, sigara, LCD, oyun, tespih, ve daha pek çok şey felsefenin içinde boy gösteriyor. Yeni bir yaşam felsefesi önermiyor bize yazar, daha iyisini yapıyor ve herkesin kendi yaşam felsefesini kurabileceğini pratik bir biçimde gösteriyor kitabıyla. Bu çok daha iyi değil mi?

Daniel Klein Epikuros’la Yolculuklar’da, Platon başta olmak üzere Aristoteles, Epikuros, Montaigne, Kant, Sartre, Camus, Huizinga, Heidegger, Russell, Erikson, Bergman, Schopenhauer, Kierkegaard, Nietzsche, ve Freud gibi pek çok filozof, sanatçı, bilim adamı ve psikoloğun konuyla ilgili düşüncelerini de enine boyuna ele alıyor ve tartışıyor. Epikuros’la Yolculuklar felsefeyle yaşamın kesiştiği neşeli bir çalışma…

Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu, Aristoteles İle Bir Karıncayiyen Washington’a Gider adlı kitapların yazarı Daniel Klein’in Filozofun Mutluluk Seyahatnamesi adlı kitabından alıntılar:

İnsan tanrının oyuncağıdır. O halde nedir doğru yaşamanın yolu? Yaşam bir oyunmuşçasına yaşanmalıdır.

Yeterlinin az geldiği insana hiçbir şey yetmez.

İnsan özgürlüğe mahkûmdur çünkü dünyaya fırlatıldıktan sonra yaptığı her şeyden sorumludur.

Ölüm bizim için hiçtir. Çünkü biz varken ölüm gelmemiştir. Ölüm geldiğinde ise biz artık olmayız. Yaşamın yokluğu kötü değildir. Ölüm doğumumuzdan önceki hiçlikten daha ürkütücü değildir.

Epikuros bir başka adada, buraya üç yüz kilometre mesafedeki, Anadolu veya Küçük Asya!ya yakın  Samos Adası’nda yaşamıştı.

2.93/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.