Fight Club Replikleri-Dövüş Kulübü Replikleri

Fight Club Dövüş Kulübü Filminden En Güzel Replikler, Fight Club Dövüş Kulübü Filminin Konusu Nedir, Fight Club Dövüş Kulübü Filminden Resimli Replikler, Fight Club Dövüş Kulübü Kuralları Nelerdir, Fight Club Dövüş Kulübü Filminin Oyuncuları Kimlerdir, Fight Club Dövüş Kulübü Filmi Hangi Romandan Uyarlanmıştır, Fight Club Dövüş Kulübü Filminin Aldığı Ödüller, Fight Club Dövüş Kulübü Filminin Karakterleri Kimlerdir, Fight Club Dövüş Kulübü Filmi Tyler Durden Replikleri, Fight Club Dövüş Kulübü Filminin Yönetmeni Kimdir, Fight Club Dövüş Kulübü Filminin Senaryosu Kime Aittir Senaristi Kimdir, Fight Club Dövüş Kulübü Filmi Hakkında.

Özgün adı Fight Club olan Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk’un 1996 yılında yazmış olduğu Dövüş Kulübü romanından aynı adla 1999 yılında sinema uyarlanmış olan filmdir.

Dövüş Kulübü filmi 2000 yılında film, en iyi ses efektleri dalında Oscar’a aday olmuştur. Dövüş Kulübü filmi 2001 yılında en iyi film müziği dalında Brit ödülünü almıştır.

Dövüş Kulübü filmi çok büyük hasılat elde etmiştir. Dövüş Kulübü filminin bu büyük başarısı sonra Dövüş Kulübü filminin bilgiyasar oyunu bile çıkmıştır.Fight Club Dovus Kulubu Replikleri

Fight Club yani Dövüş Kulübü filminin yönetmeni David Fincher’tir. Chuck Palahniuk’un Dövüş Kulübü adlı romanından uyarlanan filmin senaristliğini Jim Uhls yapmıştır.

Dövüş Kulübü Filminin Oyuncuları: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Meat Loaf, Jared Leto, Rachel Singer, Zach Grenier, Richmond Arquette, David Andrews, George Maguire, Eugenie Bondurant, Christina Cabot

Dövüş Kulübü Filminin Karakterleri: The Narrator yani Anlatıcı karakterini Edward Norton, Tyler Durden karakterini Brad Pitt, Marla Singer karakterini Helena Bonham Carter, Chloe karakterini Rachel Singer, Robert ‘Bob’ Paulson karakterini Meat Loaf, Richard Chesler karakterini Zach Grenier canlandırmıştır.

Dövüş Kulübü Filminin Konusu: Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk’un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club’da filmi anlatan, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla’yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack’in ve Marla’nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta kariyer sahibi ama yanlız insanların bir tepkisi. Jack’ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur.

Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olması da adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışkırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack’in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack Tyler’ın yanına taşınır.

Tyler’ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulüpte sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.

Dövüş Kulübü filminden en güzel replikler:

Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında konuşmayacaksınız.
Dövüş Kulübü’nün ikinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında KONUŞMAYACAKSINIZ.
Dövüş Kulübü’nün üçüncü kuralı… Birisi dur derse ya da sakatlanırsa kavga biter.
ve dördüncü kural… Sadece iki kişi dövüşür.
Beşinci kural… Her sefer sadece bir dövüş olur.
Altıncı kural… Tişört yok, ayakkabı yok.
Yedinci kural… Dövüş sürebildiğince uzun sürer.
Sekizinci ve son kural… Eğer bu Dövüş Kulübü’nde ilk gecenizse, dövüşeceksiniz.

Ne iş yapıyorsun?
Neden sordun?
 İlgiliymiş gibi davranmak için mi?
Tamam.
Gülüşünde iğrenç bir çaresizlik var.

Dibe vurmadan özgür olamazsın.

Sahip olduklarımız bize sahip oluyor.

Başıma bir silah daya ve duvarları beynimle boya.

Bir tümörüm olsa, adını Marla koyardım.

Her şeyi kontrol etmeye çalışmaktan vazgeç. Bırak ne olacaksa olsun. Bırak olsun.

İnsan sevdiğini öldürür diye bir söz vardır ya. Aslında bakın, insanı öldüren hep sevdiğidir.

Bizim neslimiz Büyük Depresyon’u ya da Büyük Savaş’ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız.

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük, ama olmayacağız. Simdi bunu anlamaya başlıyoruz.

Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür.

Babalarımız bizim için Tanrı modeliydi.

Ben otuz yaşında bir çocuğum.

Ancak her şeyi kaybettikten sonra her şeyi yapmakla özgür oluruz.

Sen gerçek değilsin, o silah senin elinde değil aslında benim elimde.

Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz.

Sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor.

Gülüşünde iğrenç bir çaresizlik var.

İnsan uykusuzluk çekerken aslında hiç uyuyamıyor ve uyanık duramıyor.

Dişlerinin arasında bir silahın namlusu varsa, yalnızca sesli harfleri söyleyebilirsin.

Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!

Kendini geliştirmek mastürbasyondur, kendini yok etmek ise asıl soruların cevabı…

Sizler işiniz değilsiniz. Sizler paranız kadar değilsiniz. Sizler bindiğiniz arabalarınız değilsiniz. Kredi kartlarınızın limitleri değilsiniz. Sizler iç çamaşırı değilsiniz. Sizler dünyanın dans edip şarkı söyleyen pisliklerisiniz.

Uykusuzken hiç bir şey gerçek görünmüyor. Sanki her şey uzakta. Her şey suretin, suretinin sureti.

Acı ve çelişki olmasaydı hiçbir şeyimiz olmazdı.

Ben Jack’in kırık kalbiyim.Fight Club Dovus Kulubu resimli Replikleri

Elime tüfek alıp türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum. Petrol tankerlerini açıp hiç görmeyeceğim Fransız sahillerini kirletmek istiyorum. Duman solumak istiyorum.

Biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz. Başka bir kadının aradığımız şey olduğunu sanmıyorum.

3.45/5 (47)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.